Czy warto płacić za streaming muzyki? Argumenty na TAK

Piotr Kowalczyk
07.11.2022

Streaming to coraz popularniejsza forma obcowania z muzyką, do której przekonuje się również nieco starsze pokolenie. Każdy z nas ma przy sobie smartfon, a to wystarczy, aby móc posłuchać najnowszego albumu ulubionego wykonawcy. Nie potrzebujemy płyt, zewnętrznego odtwarzacza etc. Za streaming trzeba oczywiście płacić, natomiast pod kilkoma względami ma to jak najbardziej sens.

Legalny dostęp do muzyki

Platformy streamingowe umożliwiają nam legalne słuchanie muzyki tak długo, jak tylko mamy na to ochotę. Ten argument przemówi do wyobraźni osób, które brzydzą się piractwem i nie chcą okradać twórców, zwłaszcza tych, których wyjątkowo cenią. Właściciele platform streamingowych muszą płacić tantiemy muzykom, dlatego można uznać, że jest to rozwiązanie pozwalające wspierać finansowo ulubionych wykonawców.

Niewyczerpane źródło muzycznych inspiracji

Założenie konta na płatnej platformie streamingowej na pewno można polecić osobom o dość wąskich horyzontach muzycznych. Jeśli słuchasz tylko kilku wykonawców i powoli nudzą Cię ich stare albumy, to platforma pomoże Ci w odkryciu zupełnie nowej muzyki.

Za wszystko odpowiada algorytm, który na podstawie analizowania Twoich wyborów będzie Ci co jakiś czas podrzucać propozycje. Kto wie, może dzięki temu odkryjesz dla siebie zupełnie nowych wykonawców, w których od razu się zakochasz?

To się opłaca

Pomimo tego, że dostęp do popularnych platform streamingowych jest płatny, to i tak można uznać to rozwiązanie za opłacalne. Zwłaszcza, jeśli nie potrafisz żyć bez muzyki, słuchasz jej codziennie, a przy tym chcesz odkrywać nowych wykonawców. Koszt miesięcznego abonamentu odpowiada cenie jednej płyty.

Niezaprzeczalna wygoda

Dostęp do platform streamingowych umożliwia słuchanie muzyki wszędzie – wystarczy tylko telefon i słuchawki. Możesz również odtwarzać albumy ulubionych wykonawców podczas podróży samochodem, pociągiem, w komunikacji miejskiej, na spacerze etc. Pod względem wygody nie ma obecnie lepszego rozwiązania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.