Dlaczego koncerty sylwestrowe są jednymi z najgorszych wydarzeń muzycznych, w jakich można wziąć udział?

Marek Szydełko
13.01.2023

Choć większość Polaków spędza sylwestrową noc w domu, to nie brakuje osób chętnych do wzięcia udziału w jednym z plenerowych koncertów. Takie imprezy są organizowane w całej Polsce i zawsze przyciągają tłumy. Jeśli wahasz się, czy warto pójść na koncert sylwestrowy pod chmurką, to mamy co do tego poważne wątpliwości. Wyrażamy je w naszym artykule.

Dominuje playback

Przede wszystkim nie spodziewaj się muzycznej ekstazy. Większość wykonawców będzie grać z playbacku, co jest obrazą dla publiczności, zwłaszcza tej cokolwiek słyszącej i mającej wrażliwość muzyczną. Jeśli nie akceptujesz playbacku, to koncerty sylwestrowe nie są dla Ciebie.

Dla muzyków to zwykła chałtura

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że muzycy, którzy występują na koncertach sylwestrowych, to albo artyści klasy C, albo nieco przebrzmiałe gwiazdy, które chcą jeszcze odciąć kupony od swojej popularności. Chałturzenie nie jest niczym przyjemnym, ale wyrzuty sumienia można łatwo uciszyć patrząc na kwotę zapisaną w kontrakcie.

Przypadkowa publiczność

Wiele osób daje się skusić na uczestnictwo w koncercie sylwestrowym, ponieważ na liście wykonawców widzie swoją ulubioną kapelę czy wokalistę. Podkreślmy zatem, że to z pewnością nie będzie wydarzenie skupione wokół jednej gwiazdy. Wykonawcy często są dobierani przypadkowo, pod kątem kryterium ceny, dlatego część publiczności może nawet nie wiedzieć, kogo słucha.

Kiczowata stylistyka

Koncerty sylwestrowe nie są wydarzeniami z górnej półki, tak pod względem artystycznym, jak i oprawy. Jeśli cenisz sobie koncerty klubowe czy wielkie koncerty stadionowe, to tutaj na pewno pojawi się zawód, ponieważ stylistyka sylwestrowej imprezy trąci kiczem i plastikiem – większej części publiczności i tak to nie przeszkadza (procenty robią swoje).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie