Dlaczego warto jeździć na zagraniczne festiwale muzyczne?

Krzysztof Jagielski
12.09.2022

Wyjazd na zagraniczny festiwal jest marzeniem niejednego fana muzyki. Marzeniem, które coraz łatwiej jest spełnić. Jeśli nie masz dużych problemów finansowych, to poważnie rozważ zakup biletów na jeden z festiwali organizowanych w Europie – na przykład w Niemczech. Dlaczego warto się na to zdecydować? Sprawdź najważniejsze argumenty.

To się opłaca

Paradoksalnie wyjazd na zagraniczny festiwal muzyczny może być bardzo rozsądnym posunięciem z finansowego punktu widzenia. Choć bilety mogą się wydawać dość drogie, to gdy weźmiemy pod uwagę liczbę koncertów światowych gwiazd i zestawimy to z cenami na pojedyncze występy w naszym kraju, to punkt widzenia diametralnie się zmieni.

Znacznie lepszy line-up

Nie ma się co oszukiwać: Polska nadal nie jest oczywistym punktem na mapie koncertowej największych wykonawców. Owszem, w naszym kraju grają wielkie gwiazdy, natomiast o wiele łatwiej jest je „upolować” chociażby w sąsiednich Niemczech. Nieprzypadkowo line-upy zagranicznych festiwali zwykle są rewelacyjne i dystansują każde wydarzenie organizowane w naszym kraju.

Korzystniejsze terminy

Ciekawostką jest fakt, że jakimś cudem zagraniczne festiwale z udziałem największych gwiazd mogą być organizowane w weekend. W Polsce koncerty czołowych wykonawców zwykle odbywają się w środku tygodnia, co stanowi kłopot dla osób dojeżdżających z odległych miejscowości. Z praktycznego punktu widzenia wyjazd za granicę może być mniej problematyczny.

Dobre połączenia komunikacyjne

Najważniejsze festiwale muzyczne w Europie odbywają się w Niemczech, w Belgii, we Francji oraz w Hiszpanii. Do każdego z tych krajów można się łatwo dostać z Polski czy to własnym samochodem, autokarem czy korzystając z tanich połączeń lotniczych. Przy okazji można sobie zorganizować naprawdę fajny, kilkudniowy urlop.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.