Ile kosztuje Spotify Premium?

Marek Szydełko
03.03.2023

Spotify to najpopularniejsza na świecie aplikacja do streamingu muzyki. Daje dostęp do milionów utworów, w tym całych albumów – i to całkowicie legalnie. Z platformy można korzystać bezpłatnie, jednak docelowo większość osób i tak przejdzie na jeden z płatnych planów w ramach Spotify Premium (choćby dla lepszej jakości dźwięku). Ile to kosztuje? Sprawdź w naszym artykule.

Plan Individual

To najchętniej wybierany plan, przeznaczony dla jednego użytkownika. Za 19,99 zł miesięcznie otrzymujemy indywidualne konto z dostępem do muzyki bez reklam, odtwarzaniem muzyki na żądanie i możliwością pobierania utworów oraz słuchania ich offline.

Plan Duo

Bardzo dobry wybór dla par, które chcą współdzielić konto Spotify Premium. Tutaj obowiązuje już cena 24,99 zł miesięcznie, a więc rzeczywiście jest to opłacalne pod względem czysto ekonomicznym. W cenie otrzymujemy dwa pełnoprawne konta Pemium – skorzystać mogą tylko pary mieszkające pod tym samym adresem.

Plan Family

To już propozycja dla rodzin, których członkowie zamieszkują pod tym samym adresem i chcą korzystać z własnych kont Spotify Premium. W cenie 29,99 zł miesięcznie otrzymujemy aż 6 kont z nieograniczonym dostępem do muzyki bez reklam oraz z funkcją blokowania treści nieprzyzwoitych (z myślą o dzieciach).

Plan Student

Spotify ma również budżetową propozycję dla studentów, którzy za jedynie 9,99 zł miesięcznie otrzymują dostęp do wszystkich funkcjonalności konta Premium. Jest to oferta skierowana do studentów zatwierdzonych uczelni – szczegóły można znaleźć na stronie Spotify.

Oczywiście ze Spotify można również korzystać całkowicie bezpłatnie, co jednak wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Omówimy je w osobnym artykule na naszym portalu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie