Kariery przerwane przez szaleńców. Ci muzycy zostali zamordowani

Chore uwielbienie, zazdrość, polityka – motywy zabójstw muzyków były przeróżne, ale efekt zawsze ten sam: dramat tysięcy fanów, którzy nagle musieli się pogodzić z tym, że ich ulubiony artysta więcej nie zagra koncertu i nie wyda żadnej płyty. W tym artykule przedstawimy Ci ikoniczne przykłady muzyków, którzy zostali zamordowani będąc u szczytu sławy.

John Lennon

Trudno o bardziej znany i jednocześnie bolesny przykład. John Lennon po rozwiązaniu The Beatles świetnie radził sobie z karierą solową, stając się ikoną dla całego pokolenia młodych ludzi zbuntowanych przeciwko konsumpcjonizmowi i sprzeciwiających się wojnie.

Lennon został zastrzelony przez Marka Davida Chapmana 8 grudnia 1980 roku w Nowym Jorku. Nie wiadomo, co dokładnie było motywem zabójcy. Chapmana skazano na dożywotnie więzienie. Mężczyzna prawdopodobnie planował zabójstwo Lennona od dawna i w końcu wykorzystał okazję, oddając pięć strzałów do wracającego do domu artysty.

Andrzej Zaucha

To jeden z najbardziej nieodżałowanych polskich artystów. Zaucha zginął 10 października 1991 roku na schodach krakowskiego Teatru STU. Został zastrzelony przez francuskiego reżysera Yves'a Goulaisa, męża kochanki Zauchy, Zuzanny Leśniak. Motywem zabójstwa była zazdrość. W zamachu zginęła też Leśniak.

Dimebag Darrell

Legendarny gitarzysta nie mniej legendarnego zespołu Pantera, który powszechnie jest uznawany za jeden z najważniejszych w historii muzyki heavy metalowej. Darrell jest także klasyfikowany bardzo wysoko w rankingach najlepszych gitarzystów.

Po rozwiązaniu Pantery Dimebag wraz z bratem założyli nową kapelę, która grała koncert w amerykańskim Columbus. 8 grudnia 2004 roku na scenę od zaplecza wtargnął były żołnierz Marines i zaczął strzelać. Darell otrzymał kilka strzałów w głowę i zginął na miejscu. Śmierć poniósł też ochroniarz zespołu oraz jeden z fanów. Motywy zabójcy do dziś nie są znane. Początkowo podejrzewano, że mężczyzna obwiniał braci Darrell za rozpad Pantery.

Tupac Shakur

Legendarny już raper, którego tragiczna śmierć stała się jednym z najważniejszych motywów światowej popkultury. Postać Tupaca znają miliony ludzi, którzy nigdy nie słyszeli jego żadnej piosenki.

7 września 1996 roku w Las Vegas Tupac został zastrzelony przez członka gangu, z którym świta rapera miała poważny zatarg. Wydarzenie to miało miejsce bezpośrednio po walce bokserskiej z udziałem Mike'a Tysona.

Znani muzycy zawsze znajdują się na celowniku – głównie fanów i mediów, ale czasami także szaleńców i zwykłych bandytów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Poradniki
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.