Koncert na wielkim stadionie – jak się przygotować?

Mariusz Siwko
04.07.2022

Koncerty największych gwiazd zawsze są organizowane w takich miejscach, które mogą pomieścić jak najwięcej widzów. W okresie letnim zwykle są to stadiony piłkarskie. Jeśli właśnie wybierasz się na swój pierwszy koncert na wielkim stadionie, to w naszym poradniku znajdziesz kilka praktycznych wskazówek. Sprawdź, jak się przygotować na to wydarzenie.

Masz bilet na płytę? Przyjdź z dużym wyprzedzeniem!

Jeśli chcesz być możliwie jak najbliżej sceny, to musisz nauczyć się tzw. „kolejkowania”. Chodzi oczywiście o przyjście pod stadion możliwie jak najwcześniej, aby wraz z otwarciem bram sprintem pobiec w kierunku barierek. Pamiętaj jednak, że od lat organizatorzy koncertów skutecznie utrudniają życie kolejkowiczom, po prostu wydzielają osobne sektory pod samą sceną dla posiadaczy najdroższych biletów.

Najedz się przed koncertem

Jeśli liczysz na to, że uda Ci się coś zjeść na samym stadionie, to zmień nastawienie. Owszem, punktów gastronomicznych nie zabraknie, natomiast będą one stale oblegane. Może się więc okazać, że stojąc w długiej kolejce przegapisz początek koncertu lub spędzisz go z pustym żołądkiem. Lepiej jest zjeść lekki posiłek w domu lub w restauracji tuż przed samym wydarzeniem.

Od razu kup butelkę wody

Niestety, przepisy bezpieczeństwa zabraniają wnoszenia własnych napojów na teren stadionu. Dlatego zaraz po wejściu na obiekt rozejrzyj się za punktem sprzedającym wodę w butelkach. Kup jedną czy dwie butelki, aby nie musieć się później cofać do punktów gastronomicznych. Uwierz, że w trakcie koncertu wielokrotnie będzie Ci się chciało pić.

Nie ma sensu się stroić

Strojenie się na koncert na wielkim stadionie ma sens tylko wtedy, gdy idziesz tam w celach towarzyskich lub żeby pstryknąć sobie kilka fotel do social media. W przeciwnym razie załóż gorsze ubrania, których nie będzie Ci żal, gdy dojdzie do zalania ich piwem, ubrudzenia sosem, przepocenia czy nawet podarcia w tłumie bawiących się ludzi.

Zadbaj o własne bezpieczeństwo

Nas koniec najważniejsza zasada: zawsze myśl o własnym bezpieczeństwie. Gdy widzisz gęstniejący tłum na płycie stadionu i czujesz, że ciężko Ci się oddycha, to po prostu się wycofaj i posłuchaj koncertu z oddali, oglądając muzyków na telebimach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.