Koncerty w hali – jaka jest ich przewaga nad koncertami na stadionach?

Remigisz Szulc
06.12.2022

Koncerty światowych gwiazd muzyki z reguły odbywają się na największych stadionach. To zupełnie zrozumiałe: taka lokalizacja pozwala sprzedać mnóstwo biletów i osiągnąć duży zysk z organizacji imprezy. Z punktu widzenia fana lepsze są jednak koncerty w hali. Dlaczego? Oto kilka argumentów od doświadczonych koncertowiczów.

Dużo lepsza akustyka

Jeśli ktoś miał możliwość zaliczenia koncertu halowego i stadionowego, to doskonale wie, co mamy na myśli. Pod względem jakości dźwięki oba wydarzenia są nieporównywalne – na niekorzyść koncertów organizowanych na stadionie. Akustyka przemawia za halą, dlatego audiofilom zdecydowanie rekomendujemy polować na wydarzenia odbywające się w zamkniętych obiektach.

Mniejszy tłok

Dla wielu osób będzie to koronny argument przemawiający za tym, aby jednak skupiać się na koncertach halowych. O ile wejście na stadion, na którym organizowany jest koncert wielkiej gwiazdy, może zająć lekko ponad godzinę, o tyle takie problemy nie występują w halach – nawet tych najokazalszych, jak w Krakowie czy w Łodzi.

Klimat

Koncerty halowe mają swój specyficzny klimat, na co wpływa również sam fakt, że są bardziej kameralne w porównaniu z tymi organizowanymi na wielkich stadionach. W hali łatwiej jest zadbać o efektowne, nastrojowe oświetlenie czy piękne wizualizacje laserowe.

Wyższy komfort obcowania z wydarzeniem muzycznym

Koncert na stadionie, nawet organizowany w środku lata, to zawsze ryzyko trafienia na złą pogodę. Skwar, deszcz lub nagłe załamanie aury potrafią odebrać całą przyjemność z uczestniczenia w wydarzeniu. Pod tym względem koncerty w halach są po prostu bezpieczniejsze i wygodniejsze dla fanów, którzy np. nie muszą się zastanawiać, jak się ubrać (okrycie można zostawić w szatni).

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.