Musical na żywo? Warto!

Marek Szydełko
11.04.2022

Współcześnie musicale kojarzą się nam raczej z produkcjami kinowymi. Okazuje się jednak, że na scenach teatrów wciąż wystawiane są interesujące interpretacje dzieł chociażby Andrew Lloyd Webbera (jak np. „Bulwar Zachodzącego Słońca”). Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś okazji podziwiać musicalu na żywo, to szybko nadrób zaległości. Dlaczego warto? Te argumenty Cię przekonają.

Przeżycie artystyczne

Już sama możliwość obcowania z kulturą na żywo jest solidnym powodem, dla którego powinieneś rozejrzeć się za biletami na musical. To zupełnie inna kategoria doznań w porównaniu z chociażby filmem. Musical nie jest oczywiście kulturą wysoką, natomiast nie jest także tzw. „masówką”. Jeśli więc masz spore zaległości w obcowaniu z kulturą, to musical świetnie się sprawdzi na dobry, nowy początek.

Muzyka na żywo

Uwielbiasz muzykę, jednak na co dzień słuchasz raczej gatunków popularnych? Wybierz się do teatru na musical na żywo i poszerz swoje horyzonty. Dobrej inscenizacji powinna towarzyszyć orkiestra, a uwierz, że jej akompaniament całkowicie zmienia odbiór widowiska. To fantastyczne przeżycie, na które możesz sobie pozwolić.

Popisy solistów

Musical to oczywiście przede wszystkim śpiew, choć połączony z grą aktorską. Najwybitniejsze wykonania musicalowe przeszły do historii muzyki i teatru, dlatego jest to kolejny argument, aby sprawdzić, czy taka forma sztuki przypadnie Ci do gustu. Na zachętę sprawdź sobie na YouTube popisy Glen Close, gwiazdy musicalu „Sunset Boulevard”.

Wspaniała scenografia

Siłą każdego musicalu jest również bardzo rozbudowana, sugestywna scenografia. Nieprzypadkowo takie widowiska często przygotowuje się latami i są one wysokobudżetowe. Chodzi o wywołanie efektu WOW, a uwierz, że dobry musical spowoduje u Ciebie szybsze bicie serca i prawdziwą fascynację wydarzeniami na scenie.

Musical jest dobrym wstępem do operetki i opery

Wreszcie najważniejszym argumentem, dla którego warto wybrać się na musical, jest możliwość rozwoju kulturalnego. Musical jest bardzo łatwy w odbiorze, nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie były w teatrze. Być może będzie to dla Ciebie bodziec do tego, aby w przyszłości „zaliczyć” operetkę, a kto wie – może nawet operę?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.