Najdroższe rozwody w świecie muzyki

Wybitni muzycy podczas kariery zaliczają nie tylko wzloty, ale też spektakularne upadki. Szczególnie bolesne są te, które dotyczą ich życia prywatnego. Małżeństwo z gwiazdą wielkiej sceny nie jest łatwym doświadczeniem, o czym przekonały się tysiące żon i mężów. Jednak rozwody największych gwiazd rzadko przebiegają w zgodzie i bez medialnego rozgłosu. Artyści wielokrotnie musieli przeznaczyć na nie gigantyczne sumy. Oto najdroższe rozwody w świecie muzyki.

Paul McCartney i Heather Mills

Legendarny ex-Beatles wziął ślub z młodszą o 26 lat modelką w 2002 roku. Media od razu podejrzewały, że Mills wychodzi za muzyka dla pieniędzy, ale zauroczony McCartney nic sobie z tych opinii nie robił. Zmienił zdanie 6 lat później, gdy małżeństwo się rozpadło, a modelka złożyła pozew o rozwód z żądaniem ponad 200 milionów dolarów.


Sprawa była bardzo głośna, a rozwód śledził cały świat. McCartney nie chciał wypłacić tak olbrzymiej sumy. W końcu negocjacje stanęły na 50 milionach dolarów. Muzyk musi też wypłacać alimenty na córkę w wysokości 70 tysięcy funtów miesięcznie.

Madonna i Guy Ritchie

Madonna jest światową liderką pod względem wpływów z biletów na koncerty i nic dziwnego, że jej majątek robi wrażenie. Ślub z reżyserem Guy'em Ritchie był ogromnym wydarzeniem, ale małżeństwo nie trwało zbyt długo, bo zaledwie 8 lat. Ritchie „w posagu” wyniósł 80 milionów dolarów, oczywiście po długich negocjacjach.

Mick Jagger i Jerry Hall


To było jedno z najgłośniejszych małżeństw w show biznesie. Muzyk i modelka postanowili się rozwieść w 1999 roku. Jaggera sporo to kosztowało, bo musiał wypłacić Hall aż 20 milionów dolarów, jednak prasa uznała to za prawdziwą „okazję”. Duża w tym zasługa umiejętności negocjacyjnych prawników lidera The Rolling Stones.

Lionel Ritchie i Diane Alexander

Po blisko 10 latach burzliwego małżeństwa para postanowiła się rozstać w 2004 roku. Nie obyło się bez ogromnego zainteresowania mediów, podsycanego głównie przez Alexander, która chciał uzyskać jak najwięcej pieniędzy. Zażądała 20 milionów dolarów, ale to nie wszystko. Jej życzeniem było także wypłacanie przez Ritchiego 15 tysięcy dolarów miesięcznie na ubrania, 50 tysięcy dolarów na kosmetyczkę oraz 20 tysięcy dolarów rocznie na... operacje plastyczne. To się nazywa wymagająca żona!

Neil Diamond i Marcia Murphey

Po 25 latach małżeństwa słynny muzyk rozstał się z żoną w 1996 roku. Tanio nie było. Burzliwy rozwód zakończył się ugodą, na mocy której Diamond musiał wypłacić byłej partnerce aż 150 milionów dolarów! Podobno po wszystkim stwierdził, że rozstanie było tego warte.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Poradniki
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.