Nie możesz iść na koncert? Sprawdź te substytuty

Andrzej Winnicki
15.11.2021

Jednym z symboli okresu pandemii było odwołanie wszelkich imprez masowych. Branża rozrywkowa jest jedną z najbardziej dotkniętych skutkami lockdownów, ale powoli dźwiga się z kolan. Niestety, głównie kosztem widzów. Dobrym przykładem będą tutaj bilety na koncerty, które w ostatnim czasie strasznie podrożały – i to nie tylko w przypadku występów światowych gwiazd. Jeśli nie możesz iść na koncert, bo zwyczajnie Cię na to nie stać, to przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw substytutów. To nie to samo, co występ na żywo, ale pozwoli Ci w pewnym stopniu obcować z ulubioną muzyką w interesującej formie.

DVD koncertowe

Może Ci się wydawać, że to archaizm (zwłaszcza, jeśli masz mniej niż 30 lat), ale na rynku nadal można bez problemu kupić DVD koncertowe – szukaj ich w Internecie lub w dużych marketach z elektroniką. Po takim DVD możesz się spodziewać przede wszystkim bardzo dobrej jakości obrazu i dźwięku. Jeśli masz duży telewizor lub rzutnik, to jesteś w stanie stworzyć sobie w domu warunki zbliżone do tych, jakie oferują koncerty live.

Zapisy koncertów na YouTube

No dobrze, może się zdarzyć, że nie masz na czym odtworzyć koncertu na DVD. Dlatego przypomnijmy sobie, że żyjemy w trzeciej dekadzie XXI wieku i zajrzyjmy na YouTube. Największy serwis wideo na świecie stanowi gigantyczną bibliotekę koncertów – zarówno z obrazem, jak i samym dźwiękiem.

Na pewno znajdziesz zapisy koncertów Twoich ulubionych artystów, do których masz dostęp zupełnie za darmo – wystarczy tylko szybkie i stabilne połączenie internetowe. Są to zarówno koncerty rejestrowane przez profesjonalistów, jak i przez samych fanów – w tym drugim przypadku jakość nie będzie powalająca, ale za to poczujesz atmosferę, jaka panuje w tłumie widzów na dużym koncercie.

Live streamingi

W dobie pandemii wielu artystów organizowało takie streamingi, aby zachować kontakt z fanami i dodać im otuchy w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. Poszukaj tych materiałów w social mediach ulubionych wykonawców oraz na YouTube. Śledź również sociale artystów, ponieważ niektórzy tak przywykli do streamingu, że regularnie zapraszają fanów na darmowe, krótkie występy live transmitowane m.in. na Facebooku.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.