Poznaj top 5 festiwali muzycznych, na których musisz być tego lata!

Aneta Kwapisz
08.06.2016

Fanom muzyki lato kojarzy się tylko z jednym – festiwalami muzycznymi. Sezon na te olbrzymie plenerowe wydarzenia rozpoczyna się już w kwietniu, a kończy jesienią. Jednak to na okres urlopowy przypadają największe i najciekawsze imprezy. Warto poznać szczegóły i uwzględnić je w swoim kalendarzu – przecież nie tylko o muzykę tu chodzi. Festiwale to styl życia, moda, która od wielu lat nie przemija. Aby przeżyć niesamowite chwile wystarczy paczka dobrych znajomych, aparat fotograficzny i bilet w kieszeni. Sprawdźmy, co i gdzie będzie grane tego lata.

Open’er Festival – 29.06 – 02.07 Gdynia

Lato z festiwalami rozpoczyna wielka gdyńska impreza. Fantastyczni artyści co roku przyciągają nad polskie morze dziesiątki tysięcy fanów współczesnej muzyki, nie inaczej będzie również w tym roku. Tym razem o zabawę na poziomie zadbają między innymi: Florence + the machine, Mac Miller, Red Hot Chili Peppers, Dawid Podsiadło, Sigur Rós, Wiz Khalifa, Pharrell Williams i Rasmentalism. Open’er to zdecydowanie więcej niż festiwal. Trwająca 4 dni impreza łączy różne style muzyczne i ludzi ze wszystkich zakątków Polski. Organizatorzy udostępniają gościom kemping, więc impreza może stać się także świetnym pomysłem na aktywny wypoczynek nad polskim morzem – wystarczy kupić bilet, wsiąść do pociągu i rozpocząć wielką, muzyczną przygodę.

Iron Maiden, Anthrax, The Raven Age – 03.07 Wrocław

Pozycja obowiązkowa dla fanów cięższych brzmień. Giganci heavy metalu po raz kolejny wsiądą do swojego prywatnego odrzutowca, aby zafundować polskim fanom prawdziwe trzęsienie ziemi. Metalowe emocje gwarantują także supportujące ich zespoły, które sławą i poziomem artystycznym wcale nie ustępują „Żelaznej dziewicy”. To w prawdzie tylko jeden wieczór, ale atmosfera mieszczącego ponad 40 tysięczną publikę stadionu i występujący na nim artyści sprawiają, że to wydarzenie po prostu musiało znaleźć się na tej liście.

Jarocin Festiwal – 07 – 09.07 – Jarocin

Jarocin to kolebka polskiego rocka. Legenda, z którą każdy fan tej muzyki po prostu musi się spotkać. W tym roku obok gwiazd światowego formatu (Slayer, Five finger death punch, The prodigy) wystąpią także artyści doskonale znani z rodzimych scen (TSA, Kobranocka, Kabanos, Koniec Świata, Oberschlesien). Festiwal z pewnością przyciągnie tysiące miłośników ciężkich brzmień z całej Europy – warto stać się jego częścią.

Festiwal Woodstock – 14 – 16.07 – Kostrzyn nad Odrą

Organizowana przez Jurka Owsiaka impreza wzorująca się na legendarnym amerykańskim festiwalu Woodstock to wydarzenie, bez którego wielu naszych rodaków nie wyobraża sobie życia. Dwa lata temu festiwal przyciągnął ponad 750 tysięcy uczestników, dzięki czemu stało się największą tego typu imprezą w Polsce. Podczas tej edycji wystąpią między innymi: Apocalyptica, znana z Nightwish Tarja, Bring me the Horizon, Dragon Force i Inner circle. Zagranicznych artystów będą wspierać także ich polscy koledzy – Luxtorpeda, Chemia, Materia, Łzy i Enej. Festiwal to także panele dyskusyjne w ramach Akademii Sztuk Przepięknych, spotkania, rozmowy, spory i niesamowite emocje. Woodstock to nie tylko festiwal. Woodstock to styl życia.

Off festiwal – 7 – 7.08 – Katowice

Stolica Górnego Śląska nie bez powodu dołączyła do listy Miast Kreatywnych UNESCO. Organizowany w sercu aglomeracji festiwal to prawdziwa mieszanka wybuchowa – twórcy zapraszają na nią artystów reprezentujących różne style i gatunki muzyczne. Od popu, do black metalu, znani i mniej znani, wszystkich łączy scena jedynego takiego festiwalu muzyki alternatywnej. W tym roku o atmosferę zadbają między innymi Monika Brodka, Napalm Death, Islam Chipsy, The Kills i legendarny Kaliber 44. A oprócz tego to, co Ślązacy lubią najbardziej – food trucki oferujące jedzenie dla każdego – coś dla siebie znajdzie zarówno weganin, jak i mięsożerca. Off festiwal to jedyne takie wydarzenie na kulturalnej mapie Polski – warto stać się jego częścią.

www.cewe.pl
Tekst powstał we współpracy z firmą CEWE, producentem wyjątkowego albumu na każdą okazję - CEWE FOTOKSIĄŻKA.

 

 

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.