Rage Against The Machine w Krakowie 2022. Dlaczego warto się wybrać na ten koncert?

Antoni Kwapisz
10.05.2022

Reaktywacja zespołu Rage Against The Machine z całą pewnością była jednym z największych muzycznych wydarzeń 2019 roku. Kapela szybko ogłosiła daty koncertów, w tym w Polsce, i… przyszła pandemia, która pokrzyżowała te plany. Wiemy już, że krakowski koncert został przełożony na 15 września 2022 roku. Bilety nadal są w sprzedaży, dlatego jeśli się wahasz, to sprawdź powody, dla których warto zobaczyć i posłuchać Rage Against The Machine na żywo.

Niesamowity power na scenie

Rage Against The Machine w czasach swojej świetności byli jednym z najlepszych zespołów koncertowych na świecie. Z czystej ciekawości warto więc sprawdzić, jak tam u nich z formą po dobrych kilkunastu latach przerwy. Znając Zaca i spółkę można być spokojnym o to, że energii zespołowi nie zabraknie, a to na pewno udzieli się także publiczności.

Wciąż aktualne przesłanie ideowe

Zespół zasłynął się nie tylko świetną muzyką, ale także – czy może przede wszystkim – bezkompromisowymi, antysystemowymi poglądami. Nazywani „komunistami”, „socjalistami” czy „kumplami Che Guevary” są bardzo stabilni w widzeniu świata. Zespół jest mocno zaangażowany w walkę z problemami społecznymi, rozwarstwieniem ekonomicznym i rasowym, nierównością płci. Jeśli takie idee są Ci bliskie, to musisz być na krakowskim koncercie.

To jest wydarzenie samo w sobie

Rage Against The Machine to jeden z najlepszych zespołów hard rockowych w historii, prawdziwa ikona lat 90. XX wieku. Powrót takich gwiazd na scenę jest ważnym wydarzeniem muzyczno-kulturowym, dlatego jeśli chcesz wziąć udział w czymś naprawdę istotnym, to masz ku temu świetną okazję już 15 września w Krakowie.

Marzy Ci się powrót do lat młodzieńczych? Trudno o lepszą okazję

Jeśli naście lat temu byłeś wielkim fanem Rage Against The Machine, natomiast dorosłe życie przyniosło Ci bolesne zderzenie z rzeczywistością i dziś „służysz systemowi”, to taki koncert będzie dla Ciebie rewelacyjną odskocznią. Przypomnij sobie lata młodzieńczego buntu, zaangażowania polityczno-społecznego, czytania ważnych książek i posiadania wielkich, wzniosłych marzeń. Dobre i to, prawda?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.