Roger Waters nie zagra w Krakowie

Antoni Kwapisz
24.10.2022

Dla jednych duży zawód, dla drugich ulga. Roger Waters odwołał swoje koncerty w Polsce, które były zaplanowane 21 i 22 kwietnia 2022 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Odwołanie imprez ma związek z falą protestów, jaka przetoczyła się przez nasz kraj po ogłoszeniu przyjazdu współtwórcy i byłego lidera Pink Floyd.

Kontrowersyjne opinie Watersa

O Rogerze Watersie w ostatnim czasie jest bardzo głośno nie za sprawą tworzonej przez niego muzyki, ale wygłaszanych publicznie opinii. Legendarny muzyk po agresji Rosji na Ukrainę stwierdził, że wybuch konfliktu jest skutkiem działań USA i NATO, niejako wybielając tym samym zbrodnicze działania Władimira Putina.

Czarę goryczy przelał natomiast list, jaki Waters napisał do Ołeny Zelenskiej, żony prezydenta Ukrainy. Muzyk stwierdził w nim, że apelowanie o dostawy broni dla walczącej Ukrainy nie jest dobrym rozwiązaniem, a obie strony powinny dążyć do rozejmu. Zaznaczmy przy tym, że Waters od wielu lat jest zdeklarowanym pacyfistą.

Komentarze Watersa odbiły się szerokim echem na świecie, również w Polsce, która od początku wojny mocno wspiera Ukrainę i jest liderem niesienia pomocy humanitarnej dla ogarniętego wojną sąsiada. Dlatego po ogłoszeniu dwóch koncertów byłego lidera Pink Floyd w mediach społecznościowych zaczęto nawoływać do zbojkotowania wydarzeń. Nawet prezydent Krakowa rozważał cofnięcie zgody na organizację koncertów.

Ostatecznie z występów w Polsce zrezygnował sam Waters, a konkretnie jego manager. Osoby, które już kupiły bilety, otrzymają pełny zwrot kosztów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.