Spotify za darmo – co musisz o tym wiedzieć?

Remigisz Szulc
09.03.2023

Wiele osób wciąż żyje w przekonaniu, że korzystanie ze Spotify jest płatne. Owszem, dotyczy to planów Spotify Premium, jednak jeśli nie zależy Ci na funkcjonalnościach tego rozwiązania, to jak najbardziej możesz słuchać muzyki przez Spotify całkowicie za darmo. Wszystko wyjaśniamy w naszym artykule.

Pobranie i korzystanie ze Spotify jest bezpłatne

Możesz w każdej chwili pobrać aplikację Spotify na swoje urządzenie mobilne czy komputer i cieszyć się dostępem do muzyki bez ponoszenia żadnych opłat. Wystarczy założyć konto i gotowe – w wyszukiwarce aplikacji znajdziesz muzykę swoich ulubionych wykonawców, a także szeroki wybór podcastów.

Za darmo, ale z ograniczeniami

Darmowy plan Spotify jest oczywiście w pewien sposób ograniczony. Przede wszystkim spodziewaj się reklam, które będą przerywać słuchanie muzyki. Nie jest to może bardzo uciążliwe, natomiast w pewnym momencie może zacząć drażnić.

Kolejnym ograniczeniem jest jakość odtwarzanego dźwięku. W darmowym planie nie licz na fajerwerki – jest to jakość, którą można porównać z nagraniami w formacie MP3. Jeśli masz wyczulone ucho, to prędzej czy później przejdziesz na jeden z płatnych planów.

W darmowym planie Spotify nie ma również możliwości pobierania muzyki i odtwarzania jej w trybie offline. To może być problem dla osób, które mają ograniczony pakiet Internetu lub często podróżują za granicę.

Dodajmy również, że korzystając ze Spotify za darmo, spotkasz się z ograniczeniem w zakresie pomijania utworów odtwarzanych przez aplikację, a dobranych do Twoich preferencji przez algorytm. Po przekroczeniu limitu czeka Cię konieczność posłuchania zaproponowanego utworu lub zdjęcie słuchawek/wyciszenie dźwięku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie