Systemy audio we współczesnych samochodach – oto najbardziej pożądane marki

Mariusz Siwko
11.03.2024

Każda podróż samochodem jest przyjemniejsza, gdy mamy możliwość posłuchania muzyki. Dobrej jakości system audio stanowi jeden z kluczowych elementów wyposażenia auta, za który wielu nabywców jest gotowych słono dopłacić. Dotyczy to oczywiście systemów najbardziej prestiżowych marek audio na rynku, które wymieniamy w naszym poradniku.

Bose

Nagłośnienie Bose znajdziemy m.in. w wyższych wersjach wyposażenia samochodów marki Renault. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek audio, ciesząca się poważaniem i słynąca z tego, że oferuje znakomite niskie tony.

Bang&Olufsen

Duńska marka wyposaża w swoje systemu audio przede wszystkim luksusowe modele samochodów. Sprzęt od Bang&Olufsen znajdziemy m.in. w autach marek Audi, Aston Martin i BMW.

Bowers&Wilkins

B&W to brytyjski producent systemów audio, które cieszą się bardzo dużą estymą wśród audiofilów. Mamy tutaj do czynienia ze sprzętem z naprawdę wysokiej półki, stąd audio od Bowers&Wilkins najczęściej gości w autach premium, takich jak Volvo, BMW i Maserati.

Harman Kardon

Systemy audio tej cenionej marki również dominują w samochodach z wysokiej półki cenowej, zwykle stanowiąc wyposażenie dodatkowe, za które trzeba dużo dopłacić. Sprzęt od Harman Kardon swoim klientom oferują m.in. Mercedes-Benz, BMW, Mini i Subaru.

Burmester

Ta niemiecka firma audio dostarcza systemy do samochodów wyższej klasy, przede wszystkim marek Mercedes-Benz, Porsche oraz Bugatti.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie