Zmiana daty koncertu – co z biletem?

Remigisz Szulc
17.07.2023

2020 rok wywrócił do góry nogami plany koncertowe wielu z nas. Masowe przenoszenie czy odwoływanie koncertów spowodowało gigantyczne zamieszanie, a w niektórych przypadkach naraziło fanów na zamrożenie niemałych pieniędzy w niezrealizowanych biletach. Obecnie takie sytuacje są stosunkowo rzadkie, natomiast nadal się zdarzają. Dowiedz się, co możesz zrobić z biletem w razie zmiany daty koncertu.

Możesz zachować bilet

Zacznijmy od najprostszego i najwygodniejszego rozwiązania, które nie wymaga od Ciebie żadnego zaangażowania. Jeśli nowa data nie stanowi problemu i koniecznie chcesz zobaczyć danego artystę, a przy tym cechuje Cię cierpliwość, to po prostu zachowaj bilet, który będzie ważny również po zmianie daty wydarzenia.

Możesz zwrócić bilet

To opcja, z której dziś skorzysta większość osób mających niemiłe wspomnienia z okresu pandemii. Jeśli nie chcesz mrozić pieniędzy w nadziei na to, że dany artysta w końcu wystąpi w Polsce, a przy tym ryzykować, że nowa data nie będzie Ci odpowiadać, to najrozsądniej będzie zwrócić bilet.

Pamiętaj jednak, że ta opcja może się wiązać z utratą części pieniędzy – organizatorzy odmawiają bowiem zwrotu opłat dodatkowych (np. za wysyłkę biletów).

Możesz odebrać voucher

Wiele impresariatów i organizatorów koncertów stosowało tę metodę w okresie pandemii i dziś nadal proponuje klientom opcję zamiany biletu na voucher z terminem ważności. Jeśli nowa data koncertu Ci nie odpowiada, to możesz poprosić nie tyle o zwrot gotówki, co otrzymanie vouchera, którym opłacisz inny koncert organizowany przez tę samą firmę/sprzedawany przez tę samą bileterię.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie