Znasz ich z wielkiego ekranu, a być może nie wiesz, że są wziętymi muzykami

Aktorzy, przynajmniej ci wybitni, to utalentowane bestie. Wielu z nich może się pochwalić nieprzeciętnymi umiejętnościami wokalnymi czy gry na instrumentach. Są gwiazdy, które nie poprzestają na robieniu kariery w Hollywood i „po godzinach” oddają się swojej muzycznej pasji. Część z nich gra i śpiewa w zespołach robiących furorę na scenach całego świata. Poznaj aktorów, którzy jednocześnie są wziętymi muzykami.

Johnny Depp

Ten bardzo popularny aktor ostatnimi czasy nie ma zbyt dobrej passy w Hollywood, ale niespecjalnie się tym przejmuje. Depp jest bowiem także naprawdę utalentowanym muzykiem i może się poświęcać innej kategorii sztuki. Ostatnim projektem aktora jest kapela Hollywood Vampires, którą założył z samym Alice Cooperem. W zespole gra też m.in. Joe Perry z Aerosmith, a gościnnie występują w niej Dave Grohl z Foo Fighters czy Paul McCartney.

Jared Leto

Zdobywca Oscara od lat jest frontmanem bardzo popularnej grupy 30 Seconds to Mars, która wylansowała już kilka przebojów i bez problemu zapełnia sale koncertowe oraz stadiony na całym świecie. Zespół ma na koncie występy na największych festiwalach, a Leto na każdym kroku udowadnia, że jest piekielnie utalentowanym wokalistą. Nie obnosi się przy tym ze swoją sławą aktorską, czym pokazuje, że traktuje muzyczny projekt bardzo poważnie.

Steven Seagal

Legenda ery kaset VHS nie należy do grona szczególnie uzdolnionych aktorów, ale na scenie muzycznej radzi sobie naprawdę nieźle. Seagal jest muzykiem bluesowym i regularnie koncertuje na całym świecie. Nagrał nawet niezłą płytę „Songs From the Crystal Cave”, która ukazała się w 2005 roku. Aktor jest zarówno wokalistą, jak i gitarzystą.

Hugh Laurie

Słynny doktor House jest powszechnie znany ze swojego talentu wokalnego. Laurie to muzyk jazzowy i bluesowy – ma na swoim koncie już dwa albumy i regularnie pojawia się na scenach w różnych częściach świata. Jakiś czas temu artysta stworzył grupę z innymi znanymi aktorami, aby podczas serii koncertów zebrać pieniądze na cele charytatywne.

Bruce Willis

Twardziel z wielkiego ekranu wrażliwym muzykiem bluesowym? Czemu nie! Bruce Willis to całkiem zdolny wokalista i harmonijkarz, który występuje w grupie The Accelerators. Zespół co jakiś czas pojawia się na różnych festiwalach, a Willis ma na swoim koncie nawet występ z samym BB Kingiem podczas koncertu ku pamięci Raya Charlesa.

W tym miejscu warto zadać zasadnicze pytanie: czy wspomniane projekty muzyczne zyskałyby taką sławę, gdyby nie firmujący je swoimi twarzami aktorzy? Posłuchaj na YouTube i oceń to samodzielnie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Poradniki
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.