Jak usunąć dane ze smartfona przed sprzedażą? Przydatne aplikacje!

Używane smartfony, szczególnie tzw. flagowce, cieszą się sporą popularnością na portalach aukcyjnych. Jeśli potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki lub po prostu masz na oku nowy model, możesz pozbyć się swojego telefonu i nieźle na tym zarobić. Zanim jednak zamieścisz ogłoszenie pamiętaj o podstawowej zasadzie bezpieczeństwa. Zacznij od usunięcia wszystkich danych ze starego smartfona. Pomogą Ci w tym aplikacje, które wymieniamy w naszym poradniku.

iShredeer 3

Tej aplikacji nie trzeba przedstawiać osobom, które interesują się tematem czyszczenia pamięci smartfona. Jest to najpopularniejszy program tego typu, dostępny w oficjalnym sklepie Google. Ważne jest to, że aplikacja została szczegółowo przetestowana pod kątem bezpieczeństwa. Bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem danych z pamięci telefonu, a obsługa jest banalnie prosta – wskazujesz tylko algorytm, którego chcesz użyć. Po usunięciu dane są praktycznie nie do odzyskania, dlatego pamiętaj o wcześniejszym wykonaniu backupu.

Secure Delete

Bezpłatna aplikacja dostępna w sklepie Google, która służy nie tylko do czyszczenia pamięci wewnętrznej telefonu, ale także danych znajdujących się na karcie micro SD. Aplikacja jest banalnie prosta w obsłudze, a do tego skuteczna. Usunięte dane są nie do odzyskania – znów przypominamy więc o backupie. Czas czyszczenia zależy od ilości danych.

Secure Wipe

Również bardzo popularna, darmowa aplikacja, którą możesz pobrać ze sklepu Google. Użytkownik ma możliwość wybrania, których danych zamierza się pozbyć. Można oczywiście zaznaczyć wszystkie dostępne opcje i w ten sposób mieć pewność, że nowy właściciel nie odczyta np. SMS-ów.

Rada

Polecamy skorzystanie z każdej z tych aplikacji – to zminimalizuje ryzyko, że jeden program mógł coś przeoczyć.

Jeśli nie możesz ściągnąć aplikacji na telefon

W takiej sytuacji pozostaje Ci podłączyć smartfona do komputera i skorzystanie z programu desktopowego. Polecamy PC Inspektor File Recovery. Ten program umożliwi Ci wykonanie backupu danych zgromadzonych w pamięci telefonu, a następnie ich trwałe usunięcie z urządzenia, bez możliwości późniejszego odzyskania.

Wyczyszczenie pamięci smartfona przed sprzedażą jest koniecznością. W przeciwnym razie ryzykujesz, że nowy właściciel spróbuje wykorzystać znalezione informacje do własnych celów. Pamiętaj również o profilaktycznej zmianie haseł do usług, z których korzystałeś za pośrednictwem telefonu (np. poczta Gmail).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.