Jakie tusze do drukarek Brother najlepiej się sprawdzają?

Drukarki atramentowe są dostępne w niższej cenie niż laserowe, dotyczy to również urządzeń dobrych producentów. Jednak radość z zakupu wysokiej jakości drukarki w okazyjnej cenie trwa jedynie do momentu, gdy nie trzeba będzie wymienić w niej tuszu. Zwykle bowiem jego cena wynosi od 50 do 80 % wartości nowej drukarki. Gdzie tu logika?

Czy oryginały są naprawdę lepsze od zamienników

Model biznesu jaki dotyczył większości znanych producentów drukarek, polegał na sprzedawaniu taniego sprzętu z dołączonymi drogimi zasobnikami o małej pojemności. W rezultacie bardzo szybko wymagały one wymiany bądź uzupełniania. W takim wypadku dobitnie widać, że producentom nie zależy na sprzedaży drukarek, a materiałów eksploatacyjnych. W efekcie tych działań właściciele dobrej jakości sprzętu, jakim jest firma Brother, zaczęli szukać tańszych i alternatywnych rozwiązań.

W przypadku firm koszty wydruku przy użyciu oryginalnych materiałów eksploatacyjnych dochodziły do absurdalnych poziomów. Tą właśnie dysproporcje wykorzystały firmy trzecie, które zaczęły produkować tańszą wersję tuszy i tonerów. Jak można się domyślać, pojawienie się na rynku zamienników nie ucieszyło producentów drukarek. Zaczęto więc nie tylko zniechęcać użytkowników kwestiami bezpieczeństwa, ale również pojawiły się na oryginalnych zamiennikach chipy i inne patenty mające chronić je przed kopiowaniem. Obecnie na rynku trwa regularna wojna pomiędzy producentami drukarek i zamienników. Najbardziej obiektywni pozostają dystrybutorzy oraz klienci, gdyż jednym i drugim zależy na dobrej jakości wydrukach w przystępnej cenie.

Tusze do drukarek Brother

Osoby, które posiadają drukarki firmy Brother, już pewnie nie raz miały dylemat pomiędzy zakupem oryginalnych materiałów eksploatacyjnych i zamienników. To sprzęt, który gwarantuje doskonałej jakości wydruki, niezależnie od tego czy są to czarno-białe dokumenty, czy kolorowe zdjęcia. Właśnie dlatego wielu jego właścicieli obawia się, że w momencie zakupu zamiennika może stracić wysoką jakość wydruku oraz uszkodzić swoje urządzenie. Nie jest to jednak prawdziwe, gdyż zamienniki pochodzące od dobrych producentów nie odbiegają jakością od oryginałów. Często wykonane są z identycznych podzespołów co oferta producentów, ponieważ produkują je te same koncerny.

Okazuje się również, że nie zawsze produkty, które nie mają na swojej etykiecie oryginalnego logo producenta są gorsze. Testy przeprowadzane przez ekspertów z branży udowodniły, że w wielu przypadkach wydajność oraz jakość wydruku przy użyciu zamienników jest taka sama jak przy użyciu oryginalnych części. Oznacza to, że nawet właściciele tak doskonałych urządzeń mogą pozwolić sobie na oszczędności i zakup tańszych zamienników tuszów do drukarek Brother. W przypadku intensywnego korzystania z drukarki może się okazać, że różnica w kosztach jest spora. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany zamiennik pasuje do konkretnego modelu, gdyż nie wszystkie drukarki posiadają tańsze zamienniki tuszów.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.