Nie chce Ci się dźwigać? Zacznij wykorzystywać więcej funkcji swojego smartfona!

Wszyscy wiemy, że smartfony to urządzenia wybitnie wielofunkcyjne. Mimo to nadal wykorzystujemy zaledwie kilka procent ich możliwości. Wystarczy wybrać się na lotnisko, aby przekonać się, jak wiele osób jadąc na wakacje nadal uparcie i zupełnie niepotrzebnie dźwiga ciężkie przedmioty, które z powodzeniem można zastąpić pierwszym lepszym smartfonem. Zebraliśmy kilka ciekawych przykładów.

Książki

W każdej linii lotniczej obowiązuje limit wagi bagażu. Trudno zatem zrozumieć, dlaczego niektórzy podróżni nadal zabierają ze sobą na wakacje małą biblioteczkę i w ten sposób pozbawiają się możliwości przywiezienia większej liczby pamiątek czy dodatkowej butelki wina.

Smartfon pomieści setki książek w dowolnym formacie, a czytanie na 5-calowym ekranie (najpopularniejszy obecnie rozmiar smartfona) wcale nie jest tak niewygodne, jak mogłoby się wydawać. W ten sposób od ręki zdejmujesz ze swoich barków kilka kilogramów i nie ryzykujesz przekroczenia limitu ustalonego przez linię lotniczą.

Aparat i kamera

Oczywiście żaden smartfon nie jest jeszcze w stanie dorównać jakością obrazu lustrzance czy dobrej kamerze filmowej, ale jeśli wybór ogranicza się do telefonu i tzw. małpki (aparatu kompaktowego), zdecydowanie lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem będzie postawienie na smartfon.

Telefon ma się zawsze przy sobie, jest lekki, poręczny. W dodatku współczesne smartfony są wyposażane w coraz lepsze aparaty. Topowe modele robią tak dobre zdjęcia, że laikowi trudno byłoby je odróżnić od tych robionych amatorskimi lustrzankami na ustawieniach automatycznych.

Portfel

Tak, mając smartfona nie musisz nosić ze sobą portfela. Trzeba się tylko w końcu przełamać i zacząć korzystać z nowoczesnych, bezpiecznych technologii. Jedną z nich jest NFC, która umożliwia dokonywanie płatności przy pomocy telefonu komórkowego.

Na polskim rynku działa sporo aplikacji do płacenia smartfonem, by wymienić chociażby Android Pay czy BLIK. Swoje apki dostarczają też niektóre banki. Wbrew różnym opiniom (najczęściej zupełnie niepotwierdzonym), płatności mobilne nie są niebezpieczne, a na pewno nie bardziej niż płacenie kartą PayPass.

Przybory „małego harcerza”

Smartfon zastąpi mnóstwo przedmiotów, które czasami przydają się w nieoczekiwanych sytuacjach. Można tutaj wymienić chociażby latarkę, kątomierz, linijkę, poziomicę, kompas itd. Smartfon świetnie zastępuje słownik (są aplikacje tłumaczące całe zdania w czasie rzeczywistym), może przeliczać waluty itd.

Gdy zliczysz tylko tych kilka wymienionych przez nas funkcjonalności, od razu okaże się, że Twój bagaż podróżny jest lżejszy o co najmniej kilka kilogramów. Spróbuj przy najbliższej okazji!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.