Sprytny gadżet, który może uchronić smartfona przed uszkodzeniem. Ale czy jest praktyczny?

Marta Szydełko
25.06.2018

Korzystamy z coraz większych i droższych telefonów komórkowych, co rodzi potrzebę zabezpieczenia ich przed przypadkowym uszkodzeniem. Każdy, komu choć zdarzyło się ponieść koszt wymiany zbitego ekranu czy połamanej obudowy, szuka rozwiązania, które pozwoli tego uniknąć w przyszłości. Szkło hartowane nie zawsze zdaje egzamin, podobnie jak mało wygodne etui. Od niedawna jest nowy hit: to pierścień do smartfona. Na czym to właściwie polega? Przeczytaj.

Czym jest pierścień do smartfona?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to ring, który przyczepia się do plecków urządzenia przy pomocy dwustronnej taśmy. Jest ona tyle mocna, aby wytrzymała obciążenie typowego smartfona. Pierścień nakładamy na palec i w ten sposób mamy pewność, że telefon nie wypadnie nam z ręki np. podczas przeglądania Internetu czy rozmowy telefonicznej.

Inne zastosowania pierścienia

Funkcja prewencyjna to jedno, ale w rzeczywistości taki pierścień może się przydać również na wiele innych sposobów. Może chociażby pełnić rolę podstawki. Opierając o niego smartfona da się wygodnie oglądać film czy prowadzić wideokonferencję bez konieczności stosowania innego akcesorium.

Pierścień jest również fajnym i przydatnym gadżetem dla osób, które notorycznie zapominają, gdzie zostawiły swój telefon. Wystarczy odwieszać smartfona na kołek np. w gabinecie czy kuchni i problem od razu zostaje rozwiązany.

W zakup pierścienia do smartfona powinni też zainwestować rodzice, którzy nie chcą, aby dziecko zgubiło aparat. Dzięki temu gadżetowi pociecha może nosić smartfona na smyczy przewieszonej przez szyję, np. razem z kluczami.

Czy to w ogóle ma sens?

Wymieniliśmy kilka zastosowań pierścienia do smartfona. Nie sposób jednak nie ulec wrażeniu, że jest to gadżet stworzony trochę na siłę. Owszem, w niektórych sytuacjach może on rzeczywiście uratować telefon przed zniszczeniem czy kąpielą w sedesie/jeziorze/morzu.

Jednak nie oszukujmy się: sam pierścień jest dość niewygodny i obniża funkcjonalność smartfona. Takiego telefonu nie włożymy swobodnie do kieszeni spodni, co będzie zbyt dużym problemem dla mężczyzn. Wiele osób zwróci także uwagę na fakt, że pierścień psuje design urządzenia.

Pierścień do smartfona można więc traktować raczej w formie ciekawostki. Istnieją inne sposoby na bardziej estetyczne i funkcjonalne zabezpieczenie telefonu przed skutkami upadku. Najlepsza jest po prostu ostrożność.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.