Te argumenty mogą Cię przekonać do wybrania usługi prepaid

Maciej Piwowski
27.12.2017

Mogłoby się wydawać, że telefony „na kartę” szczyt popularności mają już dawno za sobą. W dobie bardzo atrakcyjnych (i często równie opłacalnych) ofert abonamentowych, coraz mniej osób znajduje powody, dla których warto pozostać przy usłudze prepaid. A jednak one istnieją i nadal mogą mieć znaczenie dla przeciętnego użytkownika, w tym dla Ciebie. Jakie to powody? Wymieniamy je w naszym poradniku.

Brak zobowiązań

Argument, z którym trudno jest dyskutować. Nie wszyscy chcą być związania umową z operatorem, którą zwykle zawiera się na aż 24 miesiące. To sporo czasu, przez który wiele może się zmienić – w tym podejście operatora do klienta. Jeśli nagle polityka firmy X przestanie Ci odpowiadać, to zerwanie umowy abonamentowej będzie bardzo kosztowne. Z ofertą prepaid nie ma takich problemów – po prostu kupujesz nowy starter i tyle.

Przewidywalny koszt

Kupując doładowanie za np. 50 złotych dokładnie wiesz, że po wyczerpaniu tej kwoty nie będziesz mógł dalej dzwonić, smsować czy korzystać z Internetu. Z jednej strony jest to znaczne ograniczenie, ale z drugiej pozwala to uniknąć sytuacji, w której operator naliczy Ci dodatkowe, bardzo wysokie opłaty za minuty, wiadomości czy transfer danych poza pakietem.

Z tego punktu widzenia oferta na kartę jest szczególnie korzystna dla osób, które lubią sobie planować wydatki, nie chcą być zaskakiwane dodatkowymi kosztami i potrafią kierować się dyscypliną w korzystaniu z telefonu.

Swobodne żonglowanie ofertami

W branży telefonicznej praktycznie z miesiąca na miesiąc mamy do czynienia z jeszcze lepszymi ofertami. Podpisując cyrograf z jedną firmą możesz więc jedynie liczyć na to, że przez cały okres obowiązywania umowy nie będziesz przepłacać (co jest mało prawdopodobne).

Mając telefon na kartę możesz w dowolnej chwili zmienić operatora na tego, który aktualnie ma najlepszą ofertę. To bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla osób, które dużo korzystają z Internetu w telefonie i szukają możliwie najniższych opłat.

Bezpieczeństwo

Jeśli zdarzy Ci się zgubić telefon na kartę, to w najgorszym razie znalazca (czy złodziej) wykorzysta pozostałą kwotę. Nie narobi Ci natomiast zadłużenia u operatora. Z telefonem na abonament nie jest tak różowo. Zanim zorientujesz się, że nie masz komórki, jej nowy właściciel może sobie urządzić niezłe eldorado i np. zużyć kilka gigabajtów danych czy obdzwonić znajomych w różnych stronach świata. Uparty operator może obciążyć Cię kosztami z tego tytułu.

Nie jest oczywiście tak, że usługa prepaid to najlepsze rozwiązanie na świecie. Telefon na kartę nie sprawdza się w biznesie, nie polecamy go też osobom, które szukają oferty z telefonem. Wciąż jednak jest duża grupa użytkowników, dla których oferta prepaid będzie najbardziej opłacalna. Po przeczytaniu naszego poradnika wiesz już, czy Ty także do niej należysz. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.