Białe szaleństwo pod dodatkową ochroną

Marek Szydełko
21.02.2018

Sezon narciarski to czas, kiedy nietrudno o nieprzewidziane kontuzje. Dlatego warto pomyśleć o tym, aby wykupić na tę okoliczność dodatkową polisę turystyczną, która zapewni m.in. pokrycie kosztów leczenia.

Przygoda z nartami nie zawsze kończy się szczęśliwie. Mimo że sami próbujemy maksymalnie skupić się na tym, aby innym amatorom białego szaleństwa nie wyrządzić żadnej przypadkowej krzywdy, to jednak wystarczy niefortunny zbieg okoliczności, aby o kogoś zahaczyć, najechać na wystający kamień czy nie wyhamować w porę – i kontuzja gotowa. Jak wynika z raportu mfind „Bezpieczeństwo Polaków na nartach. Gdzie i jak jeździmy?”, w sezonie zimowym 2015/2016, na stokach obsługiwanych w Polsce przez GOPR doszło do 1039 zdarzeń, w których ratownicy udzielili pomocy narciarzom. 46% z nich to interwencje, a 54% – poważne akcje ratunkowe (źródło: https://www.mfind.pl/akademia/raporty-i-analizy/bezpieczenstwo-polakow-na-nartach-raport/).

Brawurowa jazda, nieszczęśliwy wypadek

Polscy narciarze korzystają zarówno z krajowych, jak i zagranicznych stoków, decydując się na wyjazdy do Włoch, Austrii, Francji czy na Słowację. Do najczęstszych urazów, jakich doznają narciarze – zarówno amatorzy, jak i mający za sobą lata doświadczenia – zalicza się skręcenia, złamania i stłuczenia. W większości przypadków jest to efekt brawurowej jazdy i nieszczęśliwych zdarzeń. Dlatego przed każdą taką wyprawą warto zadbać dodatkowo o bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas wyjazdów zagranicznych.

Gwarancja pokrycia kosztów leczenia

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne na podróż, czyli Health Travel Insurance, powinno obejmować pomoc w razie wypadku oraz koszty leczenia za granicą. Mając taki pakiet, nie musimy martwić się np. o pokrycie kosztów wizyt lekarskich, leczenia czy ewentualnych zabiegów i operacji. Dotyczy to także badań ambulatoryjnych, organizacji transportu i pobytu w szpitalu czy zakupu lekarstw. Tego typu świadczenia ubezpieczeniowe obejmują także NNW. Gwarantuje ono wypłatę świadczenia w przypadku, gdy dojdzie do złamania, uszkodzenia narządów albo innego trwałego uszczerbku na zdrowiu. Polisę można także dodatkowo rozszerzyć np. o ubezpieczenie sprzętu sportowego, bagażu podróżnego czy OC w czasie uprawiania sportu. O tego typu ubezpieczeniach można więcej poczytać na stronach firm ubezpieczeniowych takich jak https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Kiedy dokonujemy ostatecznego wyboru, powinniśmy zweryfikować zakres ochrony ubezpieczeniowej pod kątem narciarstwa czy snowboardu. Warto też zwrócić uwagę jeszcze na sumę gwarantowaną kosztów leczenia.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie