Prowadzisz biznes? Pomyśl o ubezpieczeniu!

Własna firma daje ogromne możliwości rozwoju zawodowego i finansowego, ale wiąże się również ze sporym ryzykiem. Każdy przedsiębiorca powinien się z nim liczyć, a najlepiej je zminimalizować. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest wykupienie ubezpieczenia dla przedsiębiorców. Przed czym ono chroni? O jakich ubezpieczeniach warto jeszcze pomyśleć prowadząc biznes?

Nieumyślne wyrządzenie szkody

Każdy przedsiębiorca może któregoś dnia nieumyślnie wyrządzić szkodę swojemu klientowi czy kontrahentowi. W jaki sposób? To bardzo proste. Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep internetowy i z jakichś powodów wysłana paczka nie dociera do klienta. W efekcie on nie może skończyć jakiegoś ważnego projektu, traci pieniądze lub pracę, a odpowiedzialnością za swoje niepowodzenie obarcza sklep.

Przed takimi sytuacjami chroni OC dla przedsiębiorców. Jest to forma ubezpieczenia prywatnego, które cieszy się rosnącą popularnością w naszym kraju. Podstawowym zadaniem ubezpieczenia jest ochrona interesów przedsiębiorcy w sytuacji kryzysowej, a konkretnie zabezpieczenie go przed poniesieniem konsekwencji finansowych jakiegoś błędu. W skrajnej sytuacji taka polisa może uchronić przed upadkiem firmy.

Pamiętaj!

Polisy OC dla przedsiębiorców nie są produktami uniwersalnymi. Zakres ubezpieczenia, a co za tym idzie jego wysokość zawsze są ustalane indywidualnie.

Właśnie dlatego przedsiębiorca powinien dokładnie zastanowić się, które obszary jego działalności mogą potencjalnie spowodować jakąś szkodę. Być może jest to magazyn, dział handlowy, dział produkcyjny – możliwości jest wiele.

Ważne!

Każda polisa OC dla przedsiębiorców zawiera liczne wyłączenia, z którymi trzeba się zapoznać przed podpisaniem umowy.

Pamiętaj o ubezpieczeniu majątku firmy

Praktycznie każda firma ma jakiś majątek, czyli np. elementy wyposażenia, pojazdy, maszyny. Wszystko to może, a nawet powinno zostać ubezpieczone, ponieważ pozwala przedsiębiorcy prowadzić działalność i osiągać zysk. Gdyby doszło do uszkodzenia mienia firmy, przedsiębiorca mógłby wpaść w kłopoty finansowe – ubezpieczenie majątku ma chronić przed takimi sytuacjami.

Pamiętaj!

Nie myl ubezpieczenia majątku firmy z ubezpieczeniem od utraty zysku. Są to różne produkty – ten drugi zabezpiecza przedsiębiorcę przed skutkami przestoju spowodowanego np. pożarem i utratą narzędzi do pracy.

Prowadzenie firmy wiąże się z odpowiedzialnością. Jednym z jej przejawów jest minimalizowanie ryzyka biznesowego, a w tym bardzo pomagają różne ubezpieczenia dedykowane przedsiębiorcom.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.