Przed nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Remigisz Szulc
27.01.2023

W najbliższą niedzielę, 29 stycznia, wystartuje 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra gra nieprzerwanie od ponad 30 lat i w tym roku ponownie będzie zbierać pieniądze na wsparcie polskiej służby zdrowia.

Tym razem celem jest walka z sepsą

Hasłem tegorocznego finału jest „Chcemy wygrać z sepsą”. To zespół objawów wywołanych gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie, niestety często kończący się śmiercią – również wśród dzieci.

WOŚP będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla szpitali, który zwiększa szansę wczesnego zdiagnozowania sepsy i tym samym podjęcia skutecznego leczenia.

W niedzielę, 29 stycznia, na ulice wszystkich miejscowości w Polsce wyjdą tysiące wolontariuszy. Tradycyjnie już odbędą się aukcje internetowe, w których do wylicytowania są m.in. trening z Anną Lewandowską czy kolacja z tenisistką Magdą Linette, która zrobiła furorę na tegorocznym Australian Open.

W czasie trzydziestu dotychczasowych finałów Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała łącznie ponad 1,75 miliarda złotych, za które kupiła ponad 70 tysięcy urządzeń dla polskich szpitali.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.