PZPN ma nowego prezesa

Maciej Piwowski
25.08.2021

Cezary Kulesza został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Były prezes Jagielloni Białystok i twórca discopolowego imperium na Podlasiu, zastąpił na tym stanowisku odchodzącego po 9 latach Zbigniewa Bońka.

Kulesza bezkonkurencyjny

         Na byłego prezesa Jagiellonii Białystok zagłosowało aż 92 ze 118 delegatów obecnych na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo – Wyborczym PZPN. Jego rywal – Marek Koźmiński musiał pogodzić się ze sromotną porażką. Cezary Kulesza zasiada w zarządzie PZPN od 2012r. a od 2016r. był wiceprezesem ds. piłkarstwa profesjonalnego. Jest również wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A.

Kim jest Cezary Kulesza

            Cezary Kulesza pochodzi z Podlasia. Jest biznesmenem odnoszącym w wielu branżach duże sukcesy. Należy do niego m.in. firma fonograficzna zrzeszająca gwiazdy muzyki disco polo. Kulesza działa również na rynku deweloperskim. W 2008r. zaangażował się w działalność klubu piłkarskiego Jagiellonia Białystok, by dwa lata później zostać jego prezesem. W czasie jego rządów klub zdobył Puchar Polski, Superpuchar i dwukrotnie wicemistrzostwo kraju.

Cezary Kulesza został wybrany na 4-letnią kadencję a Zbigniew Boniek będzie pełnił funkcję honorowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.