Słowacja zamyka autostradę do Polski

Jerzy Biernacki
17.08.2021

Słowacja niespodziewanie zamknęła autostradę D3 na odcinku Svrcinovec – Skalite, będącą przedłużeniem polskiej drogi ekspresowej S1. Powodem jest nie tylko remont tuneli Polana i Svrčinovec, ale także udostępnienie trasy ekipie filmowej.

Objazdy dla turystów

Droga będzie zamknięta od 9 do 31 sierpnia 2021r. Zamknięcie autostrady w samym środku sezonu turystycznego jest sporym zaskoczeniem dla kierowców jadących np. z Polski do Chorwacji.  Ruch w kierunku naszego kraju został przerzucony na trasę I/11 w stronę Czeskiego Cieszyna. Z kolei auta z Polski trafią na trasę I/12 (z limitem do 7,5 tony). Dla turystów wybierających się na południe Europy oznacza to spore utrudnienia i wydłużenie czasu podróży.

Ekipa filmowa na autostradzie

Remont nawierzchni i chodników w tunelach Polana i Svrcinovec miał pierwotnie odbyć się jesienią, jednak słowaccy drogowcy zmienili termin z uwagi na obecność ekipy filmowej, która chce na autostradzie kręcić zdjęcia do najnowszej produkcji. Za 10 dni zdjęciowych twórcy mają zapłacić od 800 tys. do 5 mln euro. Władze Słowacji nie zdradzają ani nazwy producenta ani tytułu filmu. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.