Thurnbichler zostaje, ale i tak będą zmiany w sztabie trenerskim polskich skoczków narciarskich

Mariusz Siwko
21.04.2024

Polski Związek Narciarski ogłosił, że Maciej Maciusiak i Arvid Endler dołączą do sztabu trenerskiego reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Thomas Thurnbichler pozostanie głównym trenerem pomimo słabego sezonu, w którym Polska drużyna odnotowała jeden z najgorszych wyników od dekady.

Kredyt zaufania

W zakończonym niedawno sezonie  najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł, zajął dopiero 19. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Fatalnie radzili sobie Dawid Kubacki czy Kamil Stoch, który do kolejnego sezonu ma przygotowywać się pod okiem indywidualnego trenera.

Maciusiak, dotychczasowy koordynator Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich, będzie wspierał Thurnbichlera jako asystent. Do kadry dołączy także Arvid Endler, specjalista od fazy lotu. Wspólnie planują wprowadzić zmiany w przygotowaniach fizycznych i strategii treningowej, co ma przynieść poprawę wyników w nadchodzących sezonach.

Z kolei w Kadrze Narodowej B nowym głównym trenerem został Wojciech Topór, który wcześniej pełnił rolę asystenta Thurnbichlera.

Przegląd wydarzeń tygodnia 15.04.-21.04.2024

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie