Uwaga kierowcy! Znów drożeje przejazd autostradą A2

Andrzej Winnicki
10.03.2023

Jedna z najdroższych autostrad w Europie, a może i na świecie, będzie jeszcze droższa. Od czwartku, 9 marca, w życie wchodzi nowy cennik za przejazdy koncesjonowanym odcinkiem A2 między Nowym Tomyślem a Koninem. Zapraszamy po szczegóły.

Druga podwyżka w ciągu pół roku

Kierowcy jeżdżący A2 są wściekli, ponieważ koncesjonariusz funduje im już drugą podwyżkę w odstępnie zaledwie pół roku. Poprzednio wyższy cennik wprowadzono we wrześniu 2022 roku.

Od 9 marca za przejazd A2 samochodem osobowym na odcinku między Nowym Tomyślem a Koninem zapłacimy o 2 zł więcej – dokładnie 28 zł. Tym samym przejechanie całego koncesjonowanego fragmentu autostrady będzie nas kosztować aż 84 zł w jedną stronę, zamiast dotychczasowych 78 zł. W dwie strony jest to już 168 zł (wcześniej 156 zł).

Jedyną zadowoloną grupą użytkowników autostrady są motocykliści, którzy od 9 marca zapłacą nieco mniej. Stworzono dla nich osobną kategorię cenową. Przejazd odcinkiem od Nowego Tomyśla do Konina na dwóch kółkach będzie kosztować 42 zł.

Przypominamy, że nadal bezpłatnie można korzystać z odcinka autostrady A2 będącego obwodnicą Poznania – mowa o fragmencie między węzłami Poznań Zachód i Poznań Wschód.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie