Wracają lokalne restrykcje epidemiczne w Portugalii

Mateusz Nowak
08.07.2021

Portugalia, jeden z najpopularniejszych w ostatnich latach kierunków wakacyjnych wyjazdów Polaków, znów częściowo się zamyka. W związku ze znaczącym wzrostem liczby przypadków mutacji Delta koronawirusa władze zdecydowały się otoczyć kordonem sanitarnym Lizbonę oraz przywrócić godzinę policyjną na terenie 45 gmin.

Pogarsza się sytuacja w Portugalii

Masowe akcje szczepień miały umożliwić nam całkowity powrót do normalności, jednak pandemia wciąż nie odpuszcza. Obecnie największe zagrożenie stanowi wariant Delta, wcześniej nazywany indyjskim. Najwięcej przypadków w Europie notuje się w Wielkiej Brytanii, w Rosji oraz właśnie w Portugalii, która zdążyła już otworzyć sezon turystyczny.

Od piątku 2 lipca w kraju częściowo została przywrócona godzina policyjna. Obowiązuje między godziną 23 a 5. Dotyczy to 45 gmin, w tym Lizbony oraz Porto, czyli miast tłumnie odwiedzanych przez turystów. W tych powiatach, w których notuje się najszybszy wzrost liczby przypadków zakażeń, dodatkowo zostały skrócone godziny pracy sklepów i punktów usługowych oraz utrzymano nakaz pracy zdalnej, gdy jest to tylko możliwe.

Tylko 1 lipca w Portugalii odnotowano około 2500 przypadków infekcji – to najwyższy wynik od 13 lutego. 5 osób zmarło.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.