Czy warto kupić łóżeczko dostawne? Podpowiadamy młodym rodzicom!

Tak, to kolejny gadżet, który nasze mamy i babcie określają mianem: „za naszych czasów to takich cudów nie było i też się żyło.” Pewnie, że się żyło, ale przecież po to się rozwijamy, żeby było nam coraz lepiej. Zgodnie z tą maksymą młodzi rodzice mogą dziś zainwestować w łóżeczko dostawne dla maluszka, które bardzo ułatwia czuwanie przy dziecku i nocne karmienie. Czy jednak rzeczywiście warto kupić takie łóżeczko? Poznaj jego zalety i wady.

Wygoda – szczególnie dla mamy

Łóżeczko dostawne nie ma większego znaczenia dla dziecka, które na tym etapie swojego życia nie wykazuje szczególnie szczególnie wysublimowanych potrzeb. Ten gadżet został opracowany z myślą o mamach, dla których karmienie nocne jest udręką.

Łóżeczko dostawne, jak sama nazwa wskazuje, dostawia się do łóżka rodziców (dzięki regulowanej wysokości). Mama ma więc pewność, że usłyszy przebudzające się dziecko i zdąży je nakarmić, zanim nastanie atak histerii. Ponadto taka bliskość z maluszkiem jest korzystna dla jego rozwoju, a rodzicom pozwala poczuć się bezpieczniej (poprzez kontrolowanie, czy dziecku coś nie dolega).

Łóżeczko dostawne jest bardzo prostym, ale również praktycznym rozwiązaniem. Dziecko na pewno z niego nie wypadnie, choć starszy maluch może się w nocy przeturlać na stronę mamy. Taki gadżet przypadnie do gustu każdej matce, która opanowała karmienie na leżąco i ma już dosyć nocnego wstawania do dziecka.

A co z wadami?

Największą wadą łóżeczka dostawnego jest oczywiście cena. Ponieważ ten gadżet robi furorę wśród młodych rodziców, to nic dziwnego, że producenci próbują zbić na nim majątek. Na szczęście na rynku zaczynają się pojawiać prostsze modele, które nie są już tak drogie jak te sygnowane logo znanych marek.

Łóżeczko dostawne nie jest zbyt szczęśliwym rozwiązaniem w sytuacji, gdy rodzice dysponują bardzo małą sypialnią. Po prostu zabraknie miejsca na kolejny element, a więc zamiast się męczyć lepiej postawić na klasykę i umieścić łóżeczko w pokoju dziecka.

Minusem na pewno jest też to, że dziecko może się bardzo łatwo przyzwyczaić do spania blisko mamy, a to będzie oznaczać problemy z przejściem do etapu nocowania we własnym pokoju. Warto mieć to na uwadze.

Czy zatem warto kupić łóżeczko dostawne? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie samodzielnie analizując przytoczone przez nas wady i zalety. Jeśli jednak nie musisz się liczyć z pieniędzmi, to takie łóżeczko na pewno bardzo Ci się przyda i będzie udanym zakupem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.