Kino jest drogie? Poznaj sposoby na kupowanie biletów taniej!

Jerzy Biernacki
27.07.2017

Przeciętna polska rodzina z dziećmi rzadko może sobie pozwolić na spontaniczne wyjście do kina. Bilety w tzw. multipleksach są bardzo drogie, a do tego dochodzi jeszcze oczywiście obowiązkowy popcorn i napoje. Jak nic pęka granica 100 złotych dla rodziców z dwójką dzieci. Na szczęście są sposoby na to, aby móc nieco częściej chodzić do kina i nie zbankrutować. Dowiedz się, jak kupować bilety taniej!

Seanse w środku tygodnia

Nikt nie powiedział, że do kina trzeba chodzić w weekend, kiedy bilety są znacznie droższe niż w tygodniu. Z pewnością uda Ci się znaleźć czas na to, aby wybrać się z dziećmi na seans np. we wtorek lub w środę – w ten dni multipleksy zawsze oferują tańsze bilety, a różnica w porównaniu do weekendów może wynosić nawet 10 złotych na pojedynczej wejściówce!

Załóż konto w banku, który oferuje cashback

Usługa cashback polega na zwracaniu klientowi banku części wydanych pieniędzy. Nie są to duże kwoty, bo cashback z reguły wynosi do 5% i jest ograniczony do 20-50 złotych miesięcznie, ale to zawsze coś.

Wiele banków ma również podpisane umowy partnerskie z sieciami kin, na mocy których oferują swoim klientom duże zniżki na zakup biletów. Podobne akcje organizują np. operatorzy telefonii komórkowych. Warto polować na takie promocje – zdarzają się nawet okazje typu bilety za darmo.

Oferta kin studyjnych

W wielu polskich miastach ostały się jeszcze małe kina studyjne, które nie mogą rywalizować z multipleksami repertuarem, za to oferują atrakcyjne ceny biletów. Jeśli nie musisz obejrzeć filmu w dniu premiery i możesz poczekać 2-3 tygodnie, dobrym pomysłem będzie zabranie rodziny właśnie do kina studyjnego. Będzie taniej i bardziej klimatycznie niż w molochu.

Maratony filmowe

Bardzo dobre rozwiązanie dla rodzin z nieco starszymi dziećmi, które potrafią skupić się przez kilka godzin. Praktycznie każde kino regularnie organizuje maratony filmowe, podczas których można obejrzeć 2-3 filmy z rzędu w ramach jednego biletu. Wbrew pozorom są to imprezy nie tylko dla fanów horrorów. Maratony obejmują także bajki – najczęściej takie pokazy są organizowane w niedzielne poranki .

Poranki filmowe

Świetne imprezy dla rodzin z młodszymi dziećmi. Podczas poranków filmowych wyświetlane są ulubione bajki najmłodszych i premiery animacji. Dzieci mogą też spotkać swoich bohaterów, w których role wcielają się hostessy. Są słodycze, zabawy i oczywiście projekcje, a to wszystko w ramach atrakcyjnie wycenionego biletu.

Sposobów na to, aby częściej odwiedzać kino z całą rodziną i nie zapłacić majątku za bilety, nie brakuje. Skorzystaj z naszych rad i zapewnij swoim pociechom regularny kontakt z kulturą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.