Opinie - klawiatura Logitech K280E, nie polecamy

Dostawca: Logitech

Klawiatura membranowa Logitech K280E

Nasza opinia:

Ten model klawiatury wybrałem z kilku powodów. Po pierwsze: miałem dobre doświadczenia z produktami firmy Logitech. Po drugie: klawiatura jest duża, ma wygodną podpórkę pod nadgarstki, co ma znaczenie dla osoby spędzającej przed komputerem minimum 10 godzin dziennie. Cena też była zachęcająca. Dodatkowo spodobał mi się krótki skok klawiszy, podobny do tego, jaki prezentują klawiatury w laptopach.

Niestety, Logitech K280E nie zasługuje na pozytywną opinię. Klawiatura w zasadzie nie ma wad, poza jedną: po pół roku użytkowania nie da się z niej dłużej korzystać. Dlaczego? Ponieważ pościerały się oznaczenia na kilkunastu klawiszach. Nie przetarły, nie wyblakły – po prostu zniknęły. Jest to ewidentnie wina fatalnej jakości nadruku. Klawiatura nie jest najwyraźniej przystosowana do intensywnego użytkowania, o czym producent nie był łaskawy poinformować.

Oczywiście da się pisać na klawiaturze bezwzrokowo. Jednak czasami trzeba zerknąć na klawisze, by upewnić się, że tekst jest wprowadzany prawidłowo. Brak liter znacznie utrudnia pracę, wydłuża ją i powoduje wzrost frustracji. Dlatego zdecydowanie odradzam zakup.

Alternatywne rozwiązanie: osobom dużo piszącym polecam dowolną klawiaturę mechaniczną. Zwróćcie uwagę na to, czy litery na klawiszach są nadrukowane (gorsza opcja) czy wycięte.

Jakość serwisu: klawiatura nie była reklamowana. Bez żalu trafiła do kosza.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.