Zakupy po sezonie (lub przed) – świetny pomysł na oszczędności

Nie od dziś wiadomo, że w ślad za rosnącym popytem idą zwyżki cen. Każdy biznes jest nastawiony na osiąganie przychodów, dlatego producenci i usługodawcy bezwzględnie wykorzystują zapotrzebowanie ze strony klientów. To dobry trop dla oszczędnych. Jeśli nie lubisz przepłacać, staraj się kupować po sezonie lub przed nim. Ten sposób sprawdza się w przypadku wielu produktów i usług. Oto kilka przykładów.

Imprezy okolicznościowe

Planujesz ślub lub chrzciny dziecka? Przemyśl zorganizowanie uroczystości zimą. Dlaczego? Powód jest prosty: wówczas restauracje mają więcej wolnych terminów, a to skłania je do obniżania cen. Znalezienie wolnego miejsca latem często graniczy z cudem i wymaga głębszego sięgnięcia do portfela. Jeśli zatem bardziej niż na dobrej pogodzie zależy Ci na oszczędności, zorganizuj imprezę okolicznościową zimą lub późną jesienią.

Opony

Klasyczny przykład. Każdy oszczędny kierowca powinien wiedzieć, że opony zimowe kupuje się latem, a letnie zimą. W ten sposób można naprawdę sporo zaoszczędzić, bo sprzedawcy są skłonni obniżyć ceny nawet o 40%, byle tylko pozbyć się stanów magazynowych. Muszą zrobić miejsce na nowe modele, które z reguły tylko nieznacznie różnią się od poprzednich. Niczym więc nie ryzykujesz – nowa, markowa opona zapewni Ci wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy, a wcale nie trzeba za nią przepłacać.

Wakacje

Jeśli nie masz dzieci w wieku szkolnym, to możesz sobie pozwolić na wakacje poza sezonem letnim i feryjnym. W góry wyjedź w marcu (w Alpy możesz wybrać się nawet w kwietniu i nadal będziesz korzystać ze świetnej infrastruktury narciarskiej), nad morze w październiku. Jeśli wolisz zagraniczne wojaże, to największe obniżki w biurach podróży następują pod koniec września – wówczas można upolować naprawdę świetne okazje na wyjazdy w ciepłe kraje, np. na Wyspy Kanaryjskie.

Prezenty świąteczne

Jeśli nie przeszkadza Ci wizja kupienia prezentu z rocznym wyprzedzeniem, to najlepszym momentem na to będzie okres po 26 grudnia. Wówczas wszystkie sklepy organizują duże obniżki. To także świetny czas, aby kupić nowe ozdoby choinkowe i różne świąteczne dodatki. Komplet bombek za 1 grosz? Takie okazje trafiają się regularnie właśnie po świętach.

Zakupy po sezonie lub przed szczytem sezonu są niezawodnym sposobem na duże oszczędności. Spróbuj, a przekonasz się, że to naprawdę działa – odczujesz to w swoim portfelu!  

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.