Zalety zakupów spożywczych przez Internet

Maciej Piwowski
25.01.2018

Przyzwyczailiśmy się już do kupowania różnych rzeczy w Internecie, jednak w naszym kraju wciąż nie upowszechniły się zakupy spożywcze online. Taką usługę oferuje co najmniej kilku dużych graczy, w tym popularne sieci hipermarketów. Jeśli nie wiesz, czy to opcja dla Ciebie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, jakie są największe zalety zakupów spożywczych przez Internet.

Szybciej

Pomyśl, ile czasu tracisz w sklepie robiąc zakupy spożywcze osobiście. Pół godziny? Godzinę? To oczywiście zależy od tego, jak duże zakupy masz w planie i jak długa jest kolejka do kasy. Tak czy inaczej przez Internet jest szybciej. Za pierwszym razem musisz poświęcić trochę czasu na odnalezienie się w systemie składania zamówienia. Później korzystasz jednak z wcześniej zapamiętanej listy i ewentualnie modyfikujesz poszczególne pozycje. Gdy się wprawisz, cały proces nie zajmie Ci więcej niż 10-15 minut.

Wygodniej

Zakupy spożywcze zamówione przez Internet zostaną Ci dostarczone pod same drzwi. Kierowca może przywieźć je w siatkach lub w kontenerku – to Ty wybierasz wygodniejszą dla siebie opcję. Wyznaczasz przedział godzinowy, w jakim chcesz otrzymać zakupy. Płacisz za nie u kierowcy, który ma nawet terminal do płatności kartą. Jest to bardzo wygodne.

Taniej

Tak, taniej. Koszt dostawy zakupów spożywczych na terenie miasta lub w pobliskiej gminie nie przekracza 10-12 złotych (zależy to od konkretnej firmy). Jeśli policzysz, ile pieniędzy musisz wydać na benzynę, to wspomniana cena nie wydaje się już tak wysoka.

Poza tym pamiętaj, że kupując online masz mniejszą tendencję do wydawania pieniędzy na produkty, których w rzeczywistości nie potrzebujesz. Nie atakują Cię wielkie plansze z napisem Promocja, nie widzisz tych wszystkich koszy z mydłem i powidłem, w których zawsze znajdzie się coś, co może się przydać. Potwierdzi to każda osoba, która od dawna robi zakupy spożywcze w sieci.

Zdrowiej

Z tym argumentem można dyskutować, bo przecież siedzenie przed komputerem trudno uznać za korzystne dla organizmu. Jeśli jednak pomyślimy o swoim kręgosłupie, który jest bardzo obciążony dźwiganiem ciężkich siatek z zakupami, to opcja online zaczyna zyskiwać.

Czas, który zaoszczędzisz na robieniu zakupów osobiście, możesz przeznaczyć na spacer czy jazdę na rowerze. To o wiele zdrowsze, niż klasyczne bieganie między półkami i wdychanie spalin na zatłoczonym parkingu.

Wszystkie te argumenty będą dla Ciebie dość abstrakcyjne, jeśli się nie przełamiesz i nie zrobisz swoich pierwszych zakupów spożywczych przez Internet. Spróbuj – to naprawdę ma sens!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.