Czym jest zabieg darsonwalizacji?

Marek Szydełko
30.11.2018

Darsonwalizacja to jeden z najmniej znanych zabiegów kosmetycznych, który jednak stanowi podstawę oferty każdego dobrego salonu. Celem wykonania zabiegu jest przede wszystkim ukojenie cery oraz jej bardzo dokładne oczyszczenie z pasożytów, głównie bakterii. Przeczytaj, jak przeprowadza się darsonwalizację i komu jest ona szczególnie polecana.

Na czym polega darsonwalizacja?

Do wykonania tego zabiegu wykorzystuje się prądy o większej częstotliwości, które stymulują ludzką skórę, ale nie powodują skurczów mięśniowych. Darsonwalizacja standardowo jest uzupełnieniem innych zabiegów, zwłaszcza oczyszczających, których efektem ubocznym bywa silne podrażnienie skóry.

Aby załagodzić stan zapalny i dodatkowo zabezpieczyć skórę przed infekcją, przeprowadza się właśnie darsonwalizację. Jest ona wręcz niezbędna po wykonaniu manualnego oczyszczania twarzy, które polega na ręcznym wyciskaniu zaskórników i wągrów. Tworzą się wówczas mikrouszkodzenia, otwierające bakteriom drogę do głębszych warstw skóry.

Po wykonaniu darsonwalizacji skóra znacznie szybciej wraca do formy. Łagodzone są podrażnienia, ustępuje ból, a przede wszystkim eliminowane jest ryzyko wystąpienia infekcji. Właśnie dlatego ten zabieg stanowi standardowe uzupełnienie technik oczyszczania.

Dodatkowo darsonwalizacja pozytywnie wpływa na wygląd skóry. Zabieg ten ma działanie przeciwzmarszczkowe, ujędrniające, pobudza również naturalne procesy regeneracyjne. Często stosuje się go w celu zniwelowania blizn czy stymulowania porostu włosów.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Podstawowym wskazaniem jest wcześniejsze poddanie się zabiegowi oczyszczania skóry, zwłaszcza manualnego. Darsonwalizacja może być jednak traktowana jako niezależny zabieg. Poleca się ją osobom, które:

  • Mają trudno gojące się rany skórne;
  • Zmagają się ze zmarszczkami i wyraźną utratą jędrności skóry;
  • Cierpią na częste infekcje skórne;
  • Mają trądzik;

Zabieg ten przeprowadza się również w celu poprawy kolorytu i odżywienia skóry. Bardzo pozytywnym efektem jest wyraźne zwiększenie skuteczności kosmetyków.

Warto jednak wiedzieć, że nie w każdej sytuacji można się poddać zabiegowi darsonwalizacji. Przeciwwskazania to przede wszystkim trądzik różowaty, alergia, ciąża, nadciśnienie, choroby serca, astma, epilepsja oraz nerwica. Zabiegu nie można również przeprowadzić u osób mających w ciele metalowe implanty.

Jeśli więc Twoja kosmetyczka nigdy nie zaproponowała Ci wykonania darsonwalizacji po wcześniejszym zabiegu oczyszczania twarzy, przy kolejnej wizycie koniecznie jej o tym przypomnij i przekonaj się, jak świetne efekty przynosi ta metoda.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie