Depilator elektryczny – najlepszy sposób na domową depilację?

Choć od pewnego czasu media lansują modę na bycie „nature”, to jednak większość pań nie wyobraża sobie zaniedbania kwestii depilacji. Włoski pod pachami, na nogach i w okolicy bikini nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale też utrudniają dbanie o higienę. Jeśli do tej pory depilujesz się wyłącznie przy pomocy klasycznej maszynki i masz powoli tego dość (z uwagi na czasochłonność i szybkie odrastanie włosków), rozważ zakup depilatora elektrycznego. W tym artykule przedstawimy Ci najważniejsze zalety i wady tego urządzenia.

Zalety stosowania depilatora elektrycznego

Podstawową zaletą tego urządzenia jest wygoda. Depilator możesz mieć zawsze przy sobie, aby np. szybko usunąć niechciane włoski z nóg w biurze czy przed ważnym spotkaniem. Naładowany sprzęt jest gotowy do pracy w każdej sytuacji.

Kolejna zaleta: oszczędność czasu. Po kilku próbach opanujesz używanie depilatora i depilacja całych nóg oraz pach nie powinna zająć Ci więcej czasu niż 10-15 minut. Oczywiście wszystko zależy od Twojej wrażliwości na ból (do tego można się przyzwyczaić).

Depilator elektryczny to dobre rozwiązanie dla pań, których skóra jest bardzo wrażliwa na środki kosmetyczne stosowane do tradycyjnej depilacji maszynką. Po zabiegu wystarczy nałożyć na skórę olejek lub balsam nawilżający, aby zminimalizować podrażnienia. Z czasem będą też one coraz mniejsze.

Wreszcie – skuteczność. Dobry depilator wyraźnie dystansuje pod tym względem klasyczną maszynkę z ostrzami. Efekt depilacji utrzymuje się do kilku tygodni, dlatego jest to dobre rozwiązanie dla pań, które nie lubią się depilować i chcą to robić jak najrzadziej.

Wady stosowania depilatora elektrycznego

Musimy zacząć od bólu. Jest to bariera, która zmusza niektóre panie do sięgania po tradycyjną maszynkę. Rzeczywiście, depilacja elektryczna jest bolesna, bo urządzenia wyrywa włoski z cebulkami. W przypadku wrażliwych użytkowniczek ta metoda depilacji po prostu się nie sprawdzi.

Warto pamiętać, że depilator elektryczny spełni swoją funkcję dopiero wtedy, gdy włoski są już wyraźnie widoczne. Dlatego jeśli zależy Ci, by mieć zawsze idealnie gładkie ciało, rozważ raczej poddanie się zabiegowi depilacji laserowej. 

Niektóre panie używające depilatora elektrycznego narzekają na znany problem wrastania włosków. Można sobie z tym poradzić stosując specjalne preparaty.

Istnieją również przeciwwskazania do stosowania depilatora. Mówimy tutaj o żylakach oraz wyjątkowo wrażliwej skórze z tendencją do podrażnień.

Jak widzisz trudno uznać depilator elektryczny za idealny sprzęt do domowej pielęgnacji. Na pewno nie jest to urządzenia dla każdej pani (czy dla każdego pana – mężczyźni też korzystają z depilatorów) i warto zdawać sobie z tego sprawę przed wydaniem kilkuset złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.