Jak poradzić sobie z kaszlem mokrym i suchym?

Kaszel to zazwyczaj pierwszy objaw infekcji rozwijającej się w organizmie. Może być suchy, ale i mokry. Gdy się pojawia, swoje kroki kierujemy do apteki. Niestety zapominamy o tym, że syropy minimalizują objawy, ale nie leczą przyczyny. Jak sobie poradzić z kaszlem?

Najważniejszym jest, by rozpoznać, z jakim rodzajem kaszlu mamy do czynienia. Gdy zaczynają się problemy po stronie układu oddechowego, kaszel zwykle bywa suchy, szczekający i dość uciążliwy. Możemy odczuwać drapanie w gardle. Z czasem, kiedy infekcja męczy nas już dłuższy czas, kaszel może obfitować w wydzielinę, staje się mokry i trudny do odkrztuszenia.

Nierzadko trudno nam rozpoznać, jaki rodzaj kaszlu nas męczy. Jeśli chcemy sięgnąć po specyfik, który złagodzi objawy, warto wybrać syrop na kaszel suchy i mokry. Są to tak skomponowane składniki, by z jednej strony radzić sobie z uciążliwymi objawami, a z drugiej, w razie konieczności, uporać się z wydzieliną.

Syrop na kaszel suchy i mokry wykazuje działanie przeciwstawne. Oznacza to, że z jednej strony będzie pozwalał poradzić sobie z objawami charakterystycznymi dla kaszlu suchego, a z drugiej dla kaszlu mokrego. Zdecydowanie lepiej jednak wybrać syrop działający jednokierunkowo. Z trudnościami co do rozpoznania rodzaju kaszlu możemy mieć do czynienia w przypadku maluchów i wtedy syrop na kaszel suchy i mokry może być dobrym, choć doraźnym rozwiązaniem.

Pamiętać należy również o tym, że kupowane syropy to wciąż preparaty, które trzeba zażywać zgodnie z zaleceniami lekarskimi bądź wskazaniami zawartymi na opakowaniu. A na koniec o tym, że syrop nie zastąpi wizyty u lekarza, bo kaszel może być objawem nawet poważnych schorzeń i wymaga dokładnej diagnozy.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.