Sprawdź, dlaczego warto wykonać badanie kleszcza!

Cieszymy się, gdy po szarej, smutnej zimie pojawia się długo oczekiwana wiosna. Korzystamy z wypoczynku na świeżym powietrzu, jesteśmy szczęśliwi, chcielibyśmy, aby ten czas trwał wiecznie. Niestety, ten wspaniały okres może popsuć jeden mały szczegół - kleszcz. Nie chodzi jednak o samo ugryzienie, ale to, z czym to się może wiązać. Borelioza, którą może wywołać, jest bardzo groźna, warto więc szybko dowiedzieć się, czy mamy do czynienia z tym najgorszym scenariuszem.

Kleszcze przeważnie żerują na zwierzętach, ale niestety uwielbiają też ludzką krew. Już przy niewysokiej temperaturze, od plus 7 stopni zaczynają swoje łowy, które trwają bardzo długo, bo od połowy marca aż do końca listopada. Ich ataku możemy spodziewać się na obrzeżach lasu, ale preferują też pobocza wąskich ścieżek i miejsca pod drzewami.

Objawy boreliozy, które wywołuje ugryzienie kleszcza, mogą być dość zróżnicowane, najczęściej jednak pojawiają się ze strony skóry i stawów. Najistotniejsze to szybko rozpoznać u siebie zmiany skórne, które świadczą o tej groźnej chorobie. W początkowym stadium leczenie jest najbardziej efektywne, szczególnie że borelioza to choroba całkowicie uleczalna. Tylko jak rozpoznać, że to właśnie z nią mamy do czynienia? Najlepszym rozwiązaniem jest genetyczne badanie kleszcza, a ofertę takiej usługi znajdziesz na stronie www.zbadajkleszcza.pl.

Jak to działa?

Decydując się na to, zyskujesz pewność, że kleszcz będzie dokładnie zbadany, by wykluczyć lub potwierdzić oznaki boreliozy. Zyskujesz poczucie bezpieczeństwa, możesz uniknąć długotrwałej antybiotykoterapii. Jak niestety okaże się, że kleszcz cię zaraził, to dzięki szybkiemu rozpoznaniu unikniesz przyszłych problemów ze zdrowiem.

Jak jednak dostarczyć kleszcza do laboratorium? To bardzo proste. Najpierw bezpiecznie go usuń - najlepsza do tego celu jest pęseta. Następnie wypełnij formularz zamówienia i dokonaj bezpiecznej płatności internetowej. Wyślij kleszcza do naszego laboratorium (możesz też zamówić kuriera na naszej stronie). Pamiętaj, by dobrze go zapakować - szczelnie, najlepiej do woreczka foliowego, może też to być pojemnik na mocz lub kał. Taką zapakowaną przesyłkę umieść w kopercie lub paczce. Wyniki otrzymasz bardzo szybko, bo już w ciągu 1-7 dni roboczych. Możesz też zdecydować się na badanie okresowe, masz wtedy pewność uzyskania wyniku do 3 dni.

Dlaczego warto?

Nasz personel to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie badań genetycznych, szczególnie badań kleszczy. Badania wykonują wyłącznie diagności laboratoryjni, którzy widnieją w rejestrze prowadzonych przez KIDL (Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych). W naszej pracy wykorzystujemy sprawdzoną, nowoczesną i zaawansowaną aparaturę badawczą, masz więc pewność, że badanie zostanie wykonane profesjonalnie. Idziemy z duchem czasu, więc korzystamy z najbardziej nowatorskiej metody diagnostyki molekularnej - Real-Time PCR. Co zyskujesz dzięki tej metodzie? To, co najważniejsze, czyli niezwykle dokładną, szybką analizę próbek. Zawsze zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług - na każdym etapie badań i kontaktu z klientem.

Nie warto żyć w niepewności, zastanawiać się nad tym, czy kleszcz, który nas ugryzł, zaraził nas boreliozą. Warto szybko działać, by mieć pewność, czy wszystko jest dobrze, czy może jednak musimy podjąć leczenie. W jednym, jak i drugim przypadku na tym korzystamy, bo nawet jak jesteśmy zarażeni, to dzięki błyskawicznej reakcji perspektywa wyleczenia jest bardzo obiecująca.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.