Suchy kaszel – wybór skutecznego syropu

Aneta Kwapisz
15.02.2018

Suchy kaszel bywa również nazywany nieproduktywnym, ponieważ nie towarzyszy mu wykrztuszanie wydzieliny zalegającej w płucach. Syrop na kaszel suchy przyniesie ulgę w dokuczliwych i męczących napadach kaszlu, które towarzyszą pierwszym dniom infekcji. Zobacz, jaki syrop na kaszel suchy najlepiej wybrać.

Syrop na kaszel suchy ‒ jaki jest najlepszy

Suchy kaszel bywa bardzo męczący i często powoduje ból w jamie brzusznej, klatce piersiowej czy gardle. Ponieważ nie wiąże się z usuwaniem wydzieliny z płuc, syrop na kaszel suchy powinien przede wszystkim przynosić ulgę w dokuczliwych napadach kaszlu, także w nocy. Podstawowym zadaniem takiego syropu jest więc zwalczanie odruchu kaszlu i hamowanie jego napadów. W dobrych preparatach tego typu znajdziemy również substancje nawilżające podrażnione błony śluzowe gardła i krtani.

Syrop na kaszel suchy zawiera między innymi: kodeinę, noskapinę, hydrokon i folkodynę. Są to substancje pomocne w zwalczaniu kaszlu oraz o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Za najskuteczniejszą z nich uchodzi kodeina, dlatego warto szukać syropów na kaszel suchy, które właśnie tę substancję mają w składzie. Warto wiedzieć również, że popularnym zamiennikiem kodeiny jest dekstrometorfan, który wykazuje identyczne działanie.

Należy jednak pamiętać, że syrop na kaszel suchy nie pomoże w przypadku dolegliwości związanych z alergią oraz kaszlem palacza, wywołanym czynnym i biernym paleniem. W takich przypadkach należy skorzystać z konsultacji lekarskiej i wybrać preparaty dostępne na receptę.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.