Czego jeszcze nie wiesz o trocinach

Krzysztof Jagielski
11.08.2016

Zwierzęta domowe to nie tylko przyjemność i obcowanie z naturą, ale i spory obowiązek. Wie o tym każdy, kto chociaż przez chwilę był właścicielem psa, kota, chomika czy świnki morskiej. Oprócz regularnego karmienia trzeba także dbać o warunki, w jakich przebywa. Dobra karma i duża klatka w przypadku chomika czy innych gryzoni nie wystarczy. O czym jeszcze należy pamiętać?

Dobra karma to nie wszystko

Będąc właścicielem zwierzaka, na pewno dbasz o jego dietę, serwując mu dobre karmy, przekąski czy odpowiednio przygotowywane posiłki. Wszystko to ma spore znaczenie, ale nie jest jedynym wyzwaniem dla właściciela. Jeśli chcesz, aby zwierzak miał odpowiednie warunki do życia, pamiętaj o odpowiedniej wyściółce. Najlepiej sprawdzają się naturalne, drewniane trociny, które są podstawą wyściółki klatki chomika, świnki morskiej, domowej myszy czy innego gryzonia. Nie musisz produkować jej sam, ponieważ to dość żmudny i wymagający proces. Obecnie sporo firm ma w swojej ofercie sprzedaż trocin, dzięki czemu odpowiednie wyposażenie dla Twojego zwierzaka jesteś w stanie kupić w dobrej cenie, bez wysiłku i dodatkowych zajęć.

Jak wybrać odpowiednie trociny dla zwierząt

Choć wiele firm oferuje obecnie trociny dla zwierząt, zanim dokonasz zakupu, zwróć uwagę na parę szczegółów. Ilość, rodzaj czy grubość mogą różnić się w zależności od zwierzęcia, któremu chcesz trocinami wyścielić miejsce do życia. Co warto zatem wiedzieć? Jeśli decydujesz się na zakup trocin, pamiętaj, aby były to wyłącznie naturalne trociny. W przypadku zakupu sztucznych zamienników, łudząco podobnych do oryginału, możesz swojemu pupilowi wyrządzić nieświadomie krzywdę. Naturalne, pozyskiwane z drzewa trociny gwarantują Ci nie tylko wygodę użytkowania, ale i bezpieczeństwo.

Ponadto naturalne trociny są niezwykle chłonne – w prosty sposób pozwalają utrzymać czystość wokół zwierzaka, zapewniając mu idealne i higieniczne warunki do funkcjonowania. Dobre trociny to także trociny wolne od wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki nim zneutralizujesz zwierzęce zapachy, których może być sporo w zależności od rodzaju i wieku zwierzątka. Zwróć też uwagę na grubość – im mniejsze, delikatniejsze zwierzę, tym bardziej miękkie i puszyste powinny być trociny.

Pojemniki i opakowania na trociny

Zaopatrując się w trociny dla zwierząt, zwróć uwagę na pojemność opakowania, które kupujesz. Wybieraj zawsze te większe, ponieważ zwyczajnie bardziej się to opłaca. Pośród wielu producentów, marek i rodzajów trocin można się zgubić, dlatego warto wcześniej zrobić mały rekonesans, co znacznie ułatwi Twój ostateczny wybór. Używaj trocin regularnie, wysypując nimi klatkę czy miejsce, w którym przebywa Twoje zwierzę. Pamiętaj, aby je dość często zmieniać – tylko wtedy masz gwarancję wydajności i odpowiedniej neutralizacji przykrych zapachów.

Decydując się na domowego zwierzaka, bądź świadomy nie tylko korzyści, ale i obowiązków, które spadną na Ciebie wraz z jego zadomowieniem się. Regularne czyszczenie, właściwa dieta oraz troska o higienę i wyposażenie w postaci trocin to absolutna podstawa, dzięki której Twój zwierzak będzie zdrowy i szczęśliwy.

Zobacz także nasz wpis blogowy odnośnie trocin http://www.pphuhorse.pl/sprzedaz-trociny/

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.