Gadżety do klatek – na jakie warto zwrócić uwagę?

Remigisz Szulc
18.07.2018

Gryzonie to chętnie wybierane zwierzęta domowe. Są dość tanie w utrzymaniu, chętnie bawią się z właścicielem i sprawiają domownikom wiele radości. Chomiki, myszy i szczury to także bardzo ruchliwe zwierzaki, które potrzebują zabawek i gadżetów ułatwiającym im zabawę.

Jak wybrać?

Opcji do wyboru mamy mnóstwo. Warto poznać wcześniej naszego gryzonia, poczytać nieco o jego trybie życia i na podstawie tej wiedzy podjąć decyzję. Zarówno chomiki jak i myszy to zwierzęta nocne, ten czas chętnie poświęcają zabawie. W dzień lubią zakopać się w trocinach bądź ukryć gdzieś w klatce i spokojnie odespać nocne harce. Dobrze jest także wziąć pod uwagę charakter zwierzęcia. Świnki morskie są dość leniwe i nie potrzebują wielu stymulatorów, w przeciwieństwie do szynszyli czy chomików które uwielbiają wspinaczkę i bieganie.

Dla biegaczy

Kołowrotki to najbardziej popularne zabawki dla małych gryzoni. Pozwalają one spożytkować zwierzęciu energię. Istotne jest, by jego wielkość była odpowiednia dla zwierzaka. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych rodzajów kołowrotków, skupmy się na tym by były one maksymalnie bezpieczne dla naszego małego pupila.

Niezbędne kryjówki

Gryzonie bardzo często próbują odizolować się od otoczenia. Wykorzystują do tego celu trociny, w których chętnie się zakopują. Warto jednak wyposażyć klatkę także w domek, w którym będą mogły się schronić. Wybierajmy taki „bez dna”, ponieważ będzie on łatwy do czyszczenia. Niekiedy zdarza się, że zwierzaki gromadzą w domku smakołyki – to naturalne zachowanie i nie powinniśmy niczego przekładać.

Tunel i wspinaczka

Kołowrotki i domki to nie wszystko. Te małe, ruchliwe stworzenia docenią także wszelkiego rodzaju akcesoria do wspinaczki. Szczególnie zadowolone będą szynszyle. Chomiki i myszy świetnie odnajdą się w tunelach.

Akcesoria warto kupować w sprawdzonych sklepach zoologicznych, takich jak maxandmrau.pl. Znajdziemy tam mnóstwo propozycji zabawek dla domowych gryzoni. Dzięki temu, że są one podzielone na kategorie bez problemu dobierzemy te, najbardziej odpowiednie dla naszego zwierzęcia, niezależnie od tego czy są to świnki morskie, szynszyle czy myszki.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.