3 zalety kubka papierowego, które musisz znać!

Maciej Piwowski
28.10.2020

Coraz szybszy tryb życia sprawia, że wśród konsumentów kawiarni, coffeeshopów, restauracji obserwuje się zmianę nawyków. Mając do wyboru kawę na miejscu w kawiarnii i kawę na wynos.

Coraz szybszy tryb życia sprawia, że wśród konsumentów kawiarni, coffeeshopów, restauracji obserwuje się zmianę nawyków. Mając do wyboru kawę na miejscu w kawiarnii i kawę na wynos. Częściej wybierają drugą opcję. To zrozumiałe, weźmy pod lupę poranki. Chcąc zyskać dodatkowe minuty bezcennego snu, często brakuje nam czasu na wypicie ulubionej kawy. Z ratunkiem przychodzą nam kawiarnie i coffeeshopy mijane po drodze do pracy, które serwują śweżo parzoną kawę. Lokale, które raczą swoich klientów gorącą kawą stoją przed pytaniem, w czym serwować napój, aby było ekologicznie i komfortowo. Tutaj pojawiają się dwa rozwiązania – własny kubek termiczny lub kubek papierowy. Skoncentrujmy się na tym drugim. Istnieje wiele powodów, które przemawiają za wyborem kubka papierowego. Oto trzy z nich:

Ekologiczny wybór.

Kubek papierowy wykonany jest z papieru, dlatego twój wybór jest ekologiczny. I tutaj, pewnie pomyślisz, przecież zużyty kubek papierowy i tak się wyrzuca. Jednak spójrzmy na to z innej strony. Po pierwsze takie kubki, bardzo łatwo recyklingować. Po drugie brak konieczności mycia takiego kubka pozwala znacząco wpłynąć na minimalizację zużycia wody pitnej.

Komfort użycia

Nikt z nas nie lubi, kiedy przyjemny rytuał picia kawy zostaje zakłócony przez nieprzyjemne uczucie na powierzchni dłoni wywołane przez gorący napój. Z tego względu lokale, które posiadają w swojej ofercie kawę, czy herbatę na wynos decyduje się na specjalny rodzaj kubka papierowego – dedykowanego pod gorące napoje. Takie kubki papierowe składają się z dwóch ścianek, dzięki temu bardzo dobrze izolują gorący napój od dłoni.

Dodatkowa promocja marki

Tak, to wspaniała opcja jaką daje nam kubek papierowy. Dzięki temu, daje nam to możliwość promocji swojego biznesu. Kubek papierowy może stać się wizytówką waszej firmy, dlatego warto poświęcić trochę więcej czasu aby stworzyć przemyślany projekt. Dobrym pomysłem jest zadruk w postaci logo lub przyciągającej uwagę grafikę. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie odnośników do social mediów, dzięki temu możesz zwiększyć swoje zasięgi na portalach społecznościowych. Dobrze zaprojektowany kubek może być doskonałym narzędziem marketingowym.

Ekologia, komfort użycia i możliwość promocji marki to trzy główne zalety kubka papierowego, na które według nas powinieneś zwrócić uwagę. Oprócz nich dodatkowo należy wspomnieć o stosunkowo niskim koszcie wytworzenia i łatwości magazynowania. Regularny kształt kubka papierowego pozwala na łatwe magazynowanie.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.