7 seriali do nauki języka niemieckiego

Maciej Piwowski
29.12.2020

Nauka języków obcych poprzez oglądanie seriali to idealny przykład, jak połączyć rozrywkę z edukacją. Platformy działające na zasadzie telewizji internetowej osiągnęły niemały sukces. Warto zatem wykorzystać udostępnione nam możliwości i rozwinąć swoje umiejętności językowe. Poniżej znajdziesz listę najbardziej popularnych seriali, które ułatwią ci naukę języka niemieckiego.

Czy język niemiecki jest trudny?

Specyficzna wymowa, bogata deklinacja, dość skomplikowana budowa zdań sprawiają, że język niemiecki jest uznawany za trudny do opanowania. Niemniej gramatyka jest logiczna i klarowna, co nie będzie stanowiło większych trudności. Zanim zatem przejdziemy do oglądania niemieckich seriali, warto opanować podstawowe reguły językowe. Ułatwi ci to oglądanie, a przede wszystkim nie zniechęci do dalszej nauki.

Świat seriali jest bogaty w nowinki, zapowiedzi i ciekawostki z życia aktorów. Jeśli nie wyobrażasz sobie wieczoru bez Netflixa koniecznie zajrzyj na stronę- https://serialowy.pl/. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz! Z pewnością nie zabraknie też ciekawych treści dla serialowych świeżaków.

Dark

Czy ten tytuł musimy wam przedstawiać? Niedługo po premierze „Dark” trafił do czołówki 10 topowych produkcji Netflixa. Fabuła ma miejsce w niemieckiej miejscowości, w której zaczynają ginąć dzieci. Jak się okazuje, mieszkańcy miasteczka od wielu lat skrywają pewną tajemnicę. Rozwiązanie zagadki jest jednak bliżej niż mogłoby się wydawać... Serial cieszy się sporą popularnością, stąd też aż 3 sezony. Niezależnie od poziomu twojej wiedzy językowej, jest to jedna z produkcji, po które wręcz warto sięgnąć.

Kobiety, które zmieniły świat

Sposób przedstawiania kobiet w światowych ekranizacjach z roku na rok ewoluuje. „Kobiety, które zmieniły świat” to dość krótki, lecz istotny z punktu widzenia historycznego serial. Składa się z 6 odcinków, które opowiadają o czymś zupełnie innym. Tym, co je jednak łączy jest utrwalenie wizerunków kobiet, który odbiły piętno na naszej ówczesnej codzienności. Produkcja ta porusza dość specyficzną tematykę. Skupia się na nauce i sile kobiet, a co za tym idzie, sprawdzi się u osób, które władają językiem niemieckim na nieco wyższym poziomie.

Bad Banks

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie są wasze granice? Jak daleko możecie posunąć się dla własnej kariery? Akcja stosunkowo nowej produkcji, bo z roku 2018, toczy się we Frankfurcie nad Menem. „Bad Banks” to serial o młodej dziewczynie, która z dnia na dzień traci pracę i zostaje zmuszona do zmiany miejsca zamieszkania. Finanse, kariera, zawrotne tempo życia i nieciekawa rzeczywistość w otoczeniu niemieckiej metropolii? Jesteśmy na tak!

Deutsche Plus

Odejdźmy na moment od Netlixa czy HBO. To właśnie na nich zwykle poszukujemy nietypowych ekranizacji. Niemniej jednak ciekawym tytułem, którego być może nie znacie, jest „Deutsche Plus”. Niegdyś serial emitowany był przez BBC, obecnie możemy znaleźć go również na platformie YouTube. „Deutsche Plus” przedstawia codzienne perypetie rumuńskiej emigrantki, która stopniowo wdraża się w odmienną kulturę. Co ciekawe, serial jest polecany nawet przez germanistów. Proste dialogi i nieskomplikowana struktura pozwalają na zrozumienie treści nawet laikom.

Dogs of Berlin

Nie każdemu propozycja ta przypadnie do gustu. Mroczny klimat nadał serialowi dodatkowej szczypty dramaturgii. Mamy tutaj do czynienia z walką z własnym zepsuciem i berlińskim światem przestępczym. Zabójstwo tureckiego piłkarza pchnie dwóch detektywów do działania. Czy uda im się rozwiązać zagadkę?

Babilon Berlin

Uwielbiacie kryminały? Bo my tak! „Babilon Berlin”, którego akcja toczy się latach 20. to zestawienie biedy, przemocy i walki komunistów z nazistami. Opowiada on o młodym komisarzu z Kolonii, który został przeniesiony w celach służbowych. Ma on za zadanie odnaleźć kompromitujące dla ważnych osób materiały filmowe. Czy mu się to uda? Zobaczcie sami! Tajemnicze zagadki i duży rozmach sprawiły, że serial został doceniony w całej Europie.

How to sell drugs online

Tytuł brzmi dość ciężko. Wiemy jednak, że seriale o tematyce używek cieszą się sporym zainteresowaniem. Stąd też nasza propozycja. „How to sell drugs online” przedstawia historię młodego, dość ciamajdowatego chłopaka, który zupełnie przypadkiem staje się jednym z największych dilerów w Europie. Chcąc zaimponować dziewczynie, zaczyna sprzedaż narkotyków w Internecie... Jakie będą jego dalsze losy?

Warto wiedzieć

Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż wybór odpowiedniego filmu czy serialu jest niekiedy trudny. Serwisy internetowe wychodząc naprzeciw naszym oczekiwaniom i potrzebom, umożliwiają oglądanie filmów i seriali z obcojęzycznym lektorem. Jeżeli zatem nie masz ochoty niemieckie produkcje, bez problemu znajdziesz seriale z lektorem niemieckim, w tym m.in. „Breaking bad” czy „Stranger things”.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.