Angielski na Malcie? Pewnie, że tak!

Maciej Piwowski
27.05.2021

Przyjęło się, że najpopularniejszymi kierunkami do nauki języka angielskiego są Wielka Brytania oraz Irlandia. Oczywiście, nie ma nic złego w tym, aby tam pojechać i szlifować swoje umiejętności, jednak można postawić na niesztampowe rozwiązanie i wybrać kurs na Malcie. Nauczysz się języ-ka, a przy okazji chwycisz trochę promieni słońca na bajecznych plażach.

Zdecyduj się na wyjątkowy wyjazd

Co daje obóz językowy na Malcie? Sprawdźmy. Nauka angielskiego w renomowanej szkole? Jest. Możliwość poznania ludzi z różnych stron świata? Jak najbardziej. Odpoczynek na plaży? Pewnie! Zwiedzanie? Również. Czego chcieć więcej? To najlepsza definicja łączenia przyjemnego z pożytecznym. Takie kursy są wyjątkową przygodą, ale też opcją szybkiej i przyjemnej nauki języka pod okiem doświadczonej kadry.

Zajęcia odbywają się w cieszącej się dużą renomą maltańskiej szkole Link School of English w mieście Swieqi. Z uwagi na światową sytuację epidemiczną lekcje będą się odbywać tylko w polskim towarzystwie. Nie oznacza to jednak, że po zajęciach nie można poznać nowych ludzi na świeżym powietrzu. Socjalizacja z rówieśnikami z innych krajów jest równie istotna jak nauka.

Jednak zajęcia w klasie to nie wszystko. Mają one miejsce także w terenie. Odbywają się w formie gier i zabaw, które mają na celu szybciej przyswoić niektóre zagadnienia. Do tego dochodzą wycieczki z anglojęzycznym przewodnikiem oraz ćwiczenia rozwijające umiejętności komunikacyjne.

Aby skorzystać z tych wszystkich atrakcji, musisz znać język przynajmniej w stopniu podstawowym – tylko wtedy możesz zapisać się na obóz językowy na Malcie.

Poznaj język, ludzi, kraj

Już wiesz, jak będzie wyglądać nauka angielskiego na Malcie. Teraz czas dowiedzieć się, jak będziesz tam żyć. Uczestnicy obozu są zakwaterowani u maltańskich rodzin. Przede wszystkim w miastach Swieqi oraz Pembroke położonych nie dalej niż 20 minut spacerem od szkoły. Warto zaznaczyć, że rodziny te nie są przypadkowe – zostały starannie sprawdzone i wybrane przez Look School of English. Każdy z domów przyjmuje od dwóch do czterech uczestników kursu.

Pozwala to poznać nowych ludzi, ale też obcować z maltańską kulturą. Poza tym należy pamiętać, że obozy językowe na Malcie są stworzone w taki sposób, aby nauka szła w parze z odpoczynkiem. Dzięki temu nie tylko podszkolisz się w angielskim, ale też zwiedzisz wyspę oraz złapiesz trochę słońca na tamtejszych plażach. W takich okolicznościach nauka jest czystą przyjemnością. Na jej atrakcyjność wpływa nie tylko otoczenie, ale też sama forma zajęć, która zachęca do poznawania nowych zagadnień. Nie ma tu znanych ze szkoły monotonnych rozwiązań, które zabijają kreatywność. Angielski i Malta to połączenie idealne.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.