Apartamenty w Bułgarii - Dlaczego warto rozważyć zakup apartamentu nad morzem!

Marek Szydełko
23.05.2023

Coraz więcej osób rozważa zakup nieruchomości w Bułgarii. Apartamenty nad morzem w tym kraju dostępne są w atrakcyjnych cenach oraz w dobrym standardzie wykończenia. Inwestycja w mieszkanie za granicą to sposób na zabezpieczenie kapitału przed inflacją oraz na zapewnienie sobie stabilnego przychodu pasywnego. Daje także spore szanse na zysk. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć kupno apartamentu nad morzem i dlaczego Bułgaria będzie dobrym wyborem.

Dlaczego warto postawić na Bułgarię?

Bułgaria to destynacja turystyczna, do której Polacy jeżdżą od dziesiątek lat. Tak było za komuny i tak jest obecnie. Kraj ten popularność zawdzięcza swojemu wyjątkowemu klimatowi oraz wciąż relatywnie niskim cenom. Dotyczy to zarówno potencjału zakupu, jak i wynajęcia nieruchomości oraz kosztów codziennego życia. Ostatnie lata to dynamiczny rozwój turystycznych miejscowości w Bułgarii oraz duże nakłady na rozbudowę infrastruktury. Wszystko po to, aby ośrodki nad Morzem Czarnym dostosować do standardów europejskich oraz oczekiwań wymagających gości. Już teraz oferta atrakcji turystycznych, piękne piaszczyste plaże, ciepłe morze i wyjątkowa przyroda przekonują miliony osób każdego roku. Jeżeli chodzi o apartamenty, Bułgaria utrzymuje stosunkowo niskie ceny. Dzięki temu na ich zakup decyduje się wielu Polaków. Inwestycję traktują jako swój drugi dom lub nieruchomość przeznaczoną na wynajem wakacyjny. W obu przypadkach warto rozważyć zakup mieszkania w Bułgarii. 

Co przemawia za inwestycją w nieruchomość w Bułgarii?

Z punktu widzenia inwestora jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto sprawdzić dostępne w Bułgarii apartamenty z widokiem na morze lub w jego okolicy. Poniżej przedstawiamy kluczowe aspekty, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji zakupowej. 

Nieruchomości nad morzem cieszą się większym zainteresowaniem turystów 

Jeżeli planujesz przeznaczyć nieruchomość na wynajem wakacyjny, to apartamenty w Bułgarii nad morzem cieszą się większym zainteresowaniem niż te w głębi lądu. Co roku popularne miejscowości turystyczne odwiedzają rzesze ludzi, którzy szukają komfortowego i sprawdzonego noclegu. Sezon trwa tu dłużej niż w Polsce, co zwiększa potencjał zarobkowy apartamentu. Im w lepszej lokalizacji będzie, tym łatwiej będzie Ci uzyskać satysfakcjonująca stopę zwrotu z inwestycji. 

Doskonałe miejsce dla siebie

Oczywiście nie każdy kupuje mieszkanie w Bułgarii z myślą o jego wynajmie. Wiele osób traktuje je jako swój drugi dom lub dom wakacyjny. Bliskość morza sprawia, że jeszcze chętniej wraca się do Bułgarii. W takich warunkach przyjemnie się odpoczywa i ładuje życiowe baterie na kolejne wyzwania. Dobra infrastruktura i liczne udogodnienia oferowane w popularnych kompleksach turystycznych sprawiają, że w Bułgarii z powodzeniem można spędzić kilka tygodni lub nawet miesięcy w roku. 

Mnogość możliwości 

Apartamenty w Bułgarii na sprzedaż zlokalizowane nad morzem oferują wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Fani kąpieli słonecznych mogą spędzać wiele godzin na plaży. Lokalne porty umożliwiają uprawianie sportów wodnych. Miłośnicy historii również nie będą zawiedzeni. Nad brzegiem Morza Czarnego znajduje się wiele obiektów historycznych wartych zobaczenia. Tak naprawdę to miejsce dla każdego. Odnajdują się w nim zarówno single, jak i rodziny z dziećmi. Pod tym względem warto kupować apartamenty położone w prestiżowych lokalizacjach nad morzem w Bułgarii. 

Jakie miejscowości cieszą się dużą popularnością?

Inwestorzy poszukują miejscowości, które mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Dzięki temu zyskują dostęp do wszystkiego, czego potrzebują podczas wakacji i nie tylko. Oczywiście na pierwszy plan wysuwają się tu najpopularniejsze miejscowości turystyczne, w tym m.in.: Słoneczny Brzeg, Sveti Vlas, Nessebar, Aheloy, Elenite, Rawda i Pomorie. Można w nich znaleźć prawdziwe perełki w atrakcyjnych cenach. 

Zakup apartamentu z agencją Bułgaria Okiem Tubylca

Prawdziwymi ekspertami od bułgarskiego rynku nieruchomości są przedstawiciele agencji Bułgaria Okiem Tubylca. Od lat mieszkają na miejscu i wspierają inwestorów z Polski w poszukiwaniu wymarzonych domów i apartamentów. W ofercie agencji znajdują się m.in. apartamenty w Bułgarii w Słonecznym Brzegu i w innych kurortach. Jeżeli myślisz o zakupie zagranicznej nieruchomości, to zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem agencji. 

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie