Benefity pozapłacowe - skuteczne motywowanie pracowników

Motywowanie pracowników do wytężonego wysiłku, do wykrzesania z siebie dodatkowych sił, zaangażowania się w swoje obowiązki nie jest łatwe, aczkolwiek jest jak najbardziej możliwe i konieczne. Aby jednak można było mówić o określonej dobrej skuteczności owego motywowania, należy zastosować odpowiednie metody. Wieloletnie i wieloskładnikowe badania oraz analizy przeprowadzone w naszej firmie pokazują, że benefity pozapłacowe są jednym z bardziej skutecznych sposobów na to, aby pracownik zwiększył swoją wydajność, aby czuł się bardziej zmotywowany do swoich obowiązków, aby czuł się bardziej związany ze swoim miejscem pracy. Tym samym stworzyliśmy program benefit, dzięki któremu każdy pracodawca będzie dysponował skutecznym narzędziem do motywowania swoich podwładnych.

Istota motywowania pracowników

Tworząc owe benefity system kafateryjny, zadaliśmy sobie pytanie o to, co stanowi istotę motywowania pracowników. Nie jest żadną tajemnicą, że podstawowym elementem dającym poczucie bezpieczeństwa jest godziwa płaca zaspokajająca potrzeby pracowników oraz stabilność zatrudnienia. Te kwestie oczywiście leżą w gestii pracodawcy i jako podmiot oferujący program benefitowy nie możemy w powyższą kwestię w jakikolwiek sposób ingerować. Jednakże mamy w swojej ofercie specjalny program zawierający benefity dla pracowników, który pozwala zaspokoić dodatkowe potrzeby. Skoncentrowanie się na samej płacy oraz stabilności zatrudnienia nie wyczerpuje kwestii motywowania pracowników. Dodatkowe elementy są wymagane, aby pracownik chciał uczynić coś więcej, aby czuł się doceniony, aby dołożył coś od siebie.

Nasz system to benefity pracownicze

Proponujemy naszym klientom, którymi w głównej mierze są pracodawcy, specjalny system benefitów. Program MyBenefit polega na dostępie do bardzo wielu różnych form rozrywki, kultury, sportu, rekreacji. Specjalna platforma internetowa pozwala dzięki specjalnym filtrom bardzo łatwo wyszukać odpowiadające formy spędzania wolnego czasu. Wystarczy się zalogować do swojego indywidualnego konta i można o dowolnej porze dnia dokonać rezerwacji wybranego składnika. Jednym z kluczowych elementów jest oczywiście to, aby pracodawca dokonał zasilenia konta pracownika odpowiedniej wysokości środkami finansowymi.

Oczywiście pracownik, może z platformy benefitów korzystać uwzględniając także prywatne środki finansowe, aczkolwiek podstawą jest to, co jest przelane przez pracodawcę. Karta Multisport to jeden z tych elementów, który w dobie współczesnej jest jednym z bardziej znanych i cenionych benefitów. Dzięki niej w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie można korzystać z różnych ośrodków sportowych, z różnych form rekreacji. Ośrodków biorących udział w tym programie jest coraz więcej, co zwiększa oczywiście jego atrakcyjność.

Historia motywowania

Nie jest żadną tajemnicą, że współczesny świat zmienia się w niewyobrażalnie szybkim tempie. Tym samym zmieniają się również oczekiwania współczesnego człowieka, oczekiwania współczesnego pracownika. Aby móc utrzymać czy też uzyskać odpowiedni system motywacji, pracodawcy powinni być na bieżąco ze zmieniającym się rynkiem, ze zmieniającymi się oczekiwaniami. Na przestrzeni ostatnich lat mamy do czynienia z coraz większą świadomością związaną ze zdrowiem, z dbałością o siebie, o kulturę wolnego czasu. Śledząc ową historię motywowania pracowników, doszliśmy do wniosku, że czymś właściwym, czymś koniecznym było stworzenie systemu znacząco ułatwiającego sposób motywowania pracowników, dającego gotowe narzędzie do ręki pracodawcy.

Zapraszamy wszystkich pracodawców do zapoznania się ze szczegółami naszego systemu kafateryjnego. Można to zrobić oczywiście poprzez naszą stronę internetową, aczkolwiek znacznie bardziej korzystniejsze jest umówienie się na prezentację systemu, podczas której możemy również podpisać stosowną umowę współpracy. Nasz system sprawdził się już w odniesieniu do wielu mniejszych oraz większych podmiotów funkcjonujących na rynku. Oczywiście stale pracujemy również nad tym, aby pojawiały się w nim nowe atrakcje, nowe elementy, a tym samym nowe sposoby zagospodarowania czasu wolnego.

MyBenefit to sposób na doskonałe i bardzo proste zmotywowanie pracowników. Ten system motywowania pozapłacowego jest odpowiedzią na współczesne potrzeby człowieka. System, który sprawdza się o każdej porze dnia, który jest prosty w obsłudze, dzięki któremu możemy mieć pewność, że nasi pracownicy będą znacznie bardziej zmotywowani i będą tym samym osiągać znacznie lepsze wyniki w swojej pracy.

Autor: redakcja MyBenefit.pl

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.