Bezpieczne tkaniny bawełniane dla dzieci

Marek Szydełko
20.08.2022

Wybierając tkaniny dziecięce należy mieć na uwadze przede wszystkim ich jakość. W czasach, gdy producenci coraz bardziej opierają produkcję na ilości, a tym samym masowym wyrobie, znalezienie tkaniny spełniającej odpowiednie standardy, często graniczy z cudem. Tanie tkaniny dostępne są niemalże wszędzie. Można je bez problemu kupić chociażby w popularnych dyskontach, gdzie liczy się wielkość sprzedaży, a niekoniecznie to czy dostępne tkaniny dla dzieci są dla nich rzeczywiście dobre. Czym powinny się charakteryzować tkaniny bawełniane dla dzieci? Które materiały bawełniane wybrać, szukając materiału na pościel, ubranka czy śpiworek dziecięcy?

Dzianiny vs tkaniny dziecięce - na który materiał się zdecydować?

Dzianina a tkanina to tylko pozornie podobne materiały. Różni je przede wszystkim technika wykonania. Dzianinę tworzy wiele nici połączonych rzędami. W tkaninach natomiast, pojawia się charakterystyczny splot. W efekcie powstają różne materiały, co widać szczególnie w porównaniu np. jeansu z aksamitem. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku materiałów przeznaczonych na rzeczy dla dzieci, są tkaniny bawełniane dla dzieci. Charakteryzują się przede wszystkim tym, że tworzą je naturalne surowce. Tego rodzaju tkanina pozwala skórze oddychać. Gwarantuje również przepuszczalność powietrza, a także jest niezwykle przyjemna w dotyku. Dużą popularnością jeśli chodzi o materiały bawełniane dla dzieci, cieszą się materiały single jersey, interlock, bawełna z elastyną, welur czy wiskoza. Tę ostatnią cechuje przewiewność, zapewniająca odpowiednią ciepłotę ciała.

Bezpieczne tkaniny bawełniane dla dzieci, czyli jakie?

W produkcji odzieży dziecięcej, jak i innych akcesoriów przeznaczonych dla maluchów, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość i bezpieczeństwo materiału. Tkanina bawełniana powinna być poddawana stałej kontroli produkcyjnej, by zapewnić dziecku najwyższy komfort. Bezpieczna bawełna dziecięca to taka, która posiada certyfikat, którym może się pochwalić m.in. Kastella - producent dzianin bezpiecznych dla dzieci. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, w ofercie hurtowni znajdują się materiały certyfikowane, zapewniające wysoką jakość sprzedawanego produktu, ale i bezpieczeństwo każdego malucha. Kastella świadczy usługi kompleksowo. Dysponuje własną farbiarnią, dziewiarnią, ale i drukarnią, dzięki czemu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Dlaczego warto zdecydować się na materiały bawełniane?

Tkaniny bawełniane dzięki temu, że wykonuje się je z naturalnego materiału są łatwe w utrzymaniu czystości oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wysokiej jakości bawełnę można bez problemu prać w wysokich temperaturach. Jej dużym atutem jest również dostępność w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu stanowi świetny materiał nie tylko na ubranka czy pościel, ale również wykorzystuje się ją do celów dekoracyjnych. Na różnorodną i bardzo bogatą ofertę tkanin bawełnianych, można liczyć we wspomnianej już hurtowni Kastella. Istnieje również możliwość przygotowania indywidualnego wzoru z dedykowanym nadrukiem metodą sitodruku czy druku cyfrowego. Dlatego też poza klasycznym zastosowaniem tkanin bawełnianych jak odzież dziecięca, można je również wykorzystać jako materiał na śpiworek czy kultowy namiot tipi.

Wybierając materiał na odzież lub akcesoria dziecięce, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dobry skład oraz wykonanie. Kiepskiej jakości materiał może nie tylko nie spełniać swojej funkcjonalnej roli, ale wręcz zaszkodzić dziecku i jego delikatnej skórze. Sprawdzonym, dobrym wyborem będą niezmiennie bezpieczne tkaniny bawełniane z certyfikatem 'Bezpieczny dla dziecka'.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.