Buty freeride – na co warto się zdecydować?

Piotr Kowalczyk
15.10.2019

Freeride to dyscyplina narciarska, która obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Aby korzystać z niej bezpiecznie, warto pamiętać o odpowiednim sprzęcie. Jakie buty freeride sprawdzą się najlepiej?

Pod pojęciem takim jak freeride znajduje się dyscyplina narciarska, która skupiona jest na jeździe poza wyznaczonymi trasami. To propozycja dla osób, które lubią wyzwania i nie boją się ryzyka, ponieważ w przypadku freeride’u mamy często do czynienia z poważnymi wyzwaniami wymagającymi nie tylko dobrej kondycji, ale także odpowiedniego wyposażenia. Gdy także zainteresował Cię freeride, sprawdź już teraz razem z nami, jakie buty freeride - https://shop.majestyskis.com/pl/83-freeride-buty będą najlepszym zakupem!

Dobre buty freeride – czyli jakie?

Do jazdy zjazdowej w stylu freeride będziemy przede wszystkim potrzebowali obuwia zapewniającego optymalną efektywność, sztywność, a także lekkość. Eksperci polegają, aby w przypadku butów freeride poszukiwać przede wszystkim modeli, które pozwalają na odpowiednie czucie podłoża, bez strat energii. Ważny jest zatem odpowiedni flex (opór buta przy pochylaniu się do przodu), który powinien wynosić powyżej 100. Dobre buty freeride powinny także cechować się dobrą ruchomością cholewki, aby można było stosować je również podczas podejść. Podeszwa powinna być wyposażona również w gumę z bieżnikiem, aby można było poruszać się na nich nawet po wymagającym terenie górskim. Zapięcie w butach freeride to przede wszystkim klamry oraz rzep – pozwolą na idealne dopasowanie do stopy. Nie zapominajmy także o wspomnianej wcześniej lekkości – dobre buty freeride powinny cechować się niskim ciężarem, ale jednocześnie powinny być odpowiednio sztywne, by zapewnić bezpieczeństwo dla stóp.

Gdzie można kupić dobre buty freeride?

Gdy chcemy zakupić wyposażenie do freeride narty, buty, wiązania i inne sprzęty, obecnie możemy dostać je głównie w dobrych sklepach narciarskich znajdujących się w całym kraju. Aktualnie wielu klientów decyduje się na prowadzeni zakupów on-line, ponieważ to właśnie w sklepach internetowych możemy kupić narty i buty freeride od najlepszych marek w bardzo atrakcyjnych cenach.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.