Chcesz zamieszkać w Gdańsku? Te dzielnice warto wziąć pod uwagę!

Remigisz Szulc
16.03.2020

Gdańsk położony jest w północnej części Polski, nad Morzem Bałtyckim. Miasto stanowi ważny ośrodek kultury, nauki oraz gospodarki. Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania w Gdańsku. Warto wiedzieć, które dzielnice tej części Trójmiasta są najatrakcyjniejsze.

Oliwa

To dzielnica położona na północy Gdańska, granicząca z Sopotem. Oliwa była kiedyś wsią, dopiero później włączono ją do granic ośrodka trójmiejskiego. W XII wieku cystersi założyli tu klasztor, który stał się istotnym centrum życia religijnego Pomorza. Współcześnie turyści odwiedzają ją przede wszystkim po to, by podziwiać rzymskokatolicki kościół archikatedralny. Atrakcją północnej części Gdańska jest również park Oliwski im. Adama Mickiewicza, założony na przełomie XII i XIII wieku. 80 procent powierzchni dzielnicy stanowią tereny zielone. To jedna z największych zalet tego miejsca, na którą zwracają uwagę mieszkańcy. Na terenie Oliwy realizowane są również nowoczesne inwestycje, których opis znaleźć można na stronie https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdansk.html.

Wrzeszcz

Na terenie tej dzielnicy, położonej nad strugą Strzyżą, znajduje się wiele terenów zielonych, przedwojennych budowli oraz nowoczesnych i funkcjonalnych obiektów. Wrzeszcz od niedawna zyskał sympatię mieszkańców Gdańska. Dzielnica stanowi unikatową mozaikę odnawianych kamienic oraz projektów firm deweloperskich, uwzględniających w swoich inwestycjach industrialny charakter okolicy. Znajduje się ona w centralnej części Gdańska – łatwo stąd dojechać do większości stref miasta. Wrzeszcz jest również świetnie skomunikowany z Gdynią oraz Sopotem. Na terenie dzielnicy znajdują się ośrodki handlowe, wśród których warto wskazać m.in. Galerię Bałtycką oraz Manhattan.

Gdański rynek nieruchomości jest jednym z największych w naszym kraju. Decydując się na zakup mieszkania w południowej części Trójmiasta, warto wziąć pod uwagę Oliwę oraz Wrzeszcz. Dzielnice te mają sporo zielonych terenów, placówek edukacyjnych oraz lokali usługowych. Wśród atrakcyjnych obszarów Gdańska warto także wskazać Przymorze.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.